از اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۹ صبح امروز بر روی شاخص ۷۳ در شرایط قابل قبول بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰میکرون با شاخص ۶۲، ازن با شاخص ۶۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۳ و منواکسید کربن با شاخص ۲۶ بوده است.

براین اساس، پاسداران.منطقه۳ با شاخص ۵۶، شهرداری.منطقه۱۰ با شاخص ۶۳ و ستاد.بحران.منطقه۷ با شاخص ۶۶ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق پاک بود.

همچنین ایستگاه شهرداری.منطقه۱۹ با شاخص۱۱۹، شهرداری.منطقه۲۱ با شاخص ۱۱۳ و میدان.امام.خمینی.منطقه۱۲ با شاخص ۱۰۰ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را در این مدت ثبت کردند.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند