خبرگزاری رویترز شامگاه چهارشنبه به نقل از منابع دیپلماتیک از آغاز دور آینده مذاکرات احیای برجام در وین از روز پنج‌شنبه ۱۰ ژوئن (۲۰ خردادماه) خبر داد.

هیئت‌های مذاکره‌کننده ایران و دیگر کشورهای باقی مانده در برجام (چین، روسیه، آلمان، انگلیس و فرانسه) امشب نشستی را در وین به‌منظور ارزیابی دستاوردهایی که از آغاز مذاکرات احیای برجام تاکنون حاصل شده است، برگزار می‌کنند.

مطابق نشست‌های گذشته ایران و 1+4 هیچ نماینده‌ای از آمریکا -که در سال 2018 رسماً از برجام خارج شده و دیگر عضوی از این توافق به شمار نمی‌رود- حضور نخواهد داشت.

در حالی که برخی منابع ادعا می‌کردند که دور کنونی مذاکرات برجام احتمالاً دور پایانی خواهد بود و نتیجه مطلوب در همین دور حاصل خواهد شد، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان روز دوشنبه اعلام کرد که شخصاً مطمئن نیست که مذاکرات وین پیرامون احیای برجام در همین دور به نتیجه برسد.

عراقچی در خصوص روند مذاکرات و برخی اظهارات مبنی بر اینکه این دور از مذاکرات وین احتمالاً دور پایانی مذاکرات خواهد بود، تصریح کرد: «تاکنون مسیر خوبی در مذاکرات طی شده است، اما درباره اینکه آیا بتوانیم در این دوره از مذاکرات به جمع‌بندی برسیم، شخصاً مطمئن نیستم.»

وی ادامه داد: «ما به تلاش خود ادامه می‌دهیم. ممکن است که لازم شود هیئت‌های مذاکره‌کننده بار دیگر برای مشورت‌های بیشتر به کشورهای خود مراجعه کنند، هنوز در این مورد تصمیم قطعی نگرفته‌ایم. ظرف دو یا سه روز آینده ما کار را ادامه خواهیم داد.»

این مطلب برایم مفید است
26 نفر این پست را پسندیده اند