بخش هایی از اظهارات این کاندیدای ریاست جمهوری را بخوانید؛

*برای رد صلاحیت شایستگانی چون جهانگیری، پزشکیان؛ تاج‌زاده و سایر دوستان متاسفم. 

*مدیریت کرونا تاکنون یک فاجعه تمام عیار بود، بنده به خانواده همه قربانیان تسلیت میگویم.

*بحران‌ها فرصتی برای اصلاحات هستند، ما نیز میتوانیم از این بحران برای حل رفع تعارض منافع در حوزه بهداشت و درمان، احیای طرح پرونده سلامت الکترونیک و گسترش پوشش سیستم درمانی استفاده کنیم. در کوتاه مدت برای کنترل بیماری کرونا، بازگشت به نظرات متخصصین، کنار گذاشتن تزهای غیرعلمی مثل ایمنی‌گله‌ای، واردات انبوه واکسن، ایجاد عدالت در توزیع و دسترسی همگانی و رایگان به واکسن برنامه فوری سه ماهه بنده است.

*دست صاحبان سهام‌های عمده را از بازار بورس قطع خواهم کرد، دخالت‌های دولت، بازار را به اینجا رسانده، بازار اگر مسیر خودش را میرفت و دخالت‌ها نبود، اموال مردم اینگونه نابود نمیشد. به طور کلی حضور دولت‌ها باید در جایی باشد که بازار شکست میخورد، نه اینکه در همه‌جا دخالت بکنند و روند بازارها را بهم بریزند، دولت باید وظایف اصلی خودش را انجام دهد. 

*موضوع ۸۴ حاصل مجموعه اشتباهات دومینوواری بود که عوامل مختلفی در آن دخیل بودند و همه باید به سهم خودمان از بابت آن اشتباهات عذرخواهی کنیم. تجربه ۸۴ در ۹۲ و ۹۶ به کمک ما آمد. 

*بنده با اقای خاتمی و بزرگان اصلاحات مثل آقابهزاد(نبوی) دیدار داشته‌ام و آمادگی خود را برای ارائه برنامه به جبهه اصلاح طلبان اعلام کرده‌ام، تصمیم‌گیری با این عزیزان است و بنده تابع خرد جمعی هستم. 

*بنده حداقل ۳ وزیر و ۳۱ معاون استاندار را از زنان انتخاب میکنم و فرمانداران من از دهه هفتادی‌ها خواهند بود، اگر مجلس به وزاری زن رای اعتماد ندهد سعی میکنم معاون اولم را از بین زنان انتخاب کنم. 

*اگر بنده در آبان ۹۸ رییس‌جمهور بودم هرگز این طرح غیرعلمی و غیرکارشناسی را اجرا نمیکردم، اما آن زمان نبودم، اکنون که هستم و در صورت انتخاب با تشکیل کمیته حقیقت‌یاب از حادثه‌دیدگان آبان۹۸ دلجویی خواهم کرد، این شکاف مابین دولت و ملت، اگر ترمیم نشود به یک فاجعه ختم می شود.

* سابقه من از خراسان و اصفهان و... نشان داده است که بنده اهل کوتاه آمدن از کار کارشناسی و علمی نیستم و در مقابل هر رفتار ضد توسعه و تمامیت‌خواهانه خواهم ایستاد، این قول من را ثبت و ضبط کنید. 

*نوع حضور ما در انتخابات متناسب با مقتضیات خودمان است، ما امکانات حریف را نداریم و ما امیدمان به مردم است. امروز فارغ از هر نژاد و قوم، مسئله ما این است که ایران در خطر است! 

*در تفاهمنامه ۲۵ ساله با چین متناسب با منافع ملی تجدیدنظر خواهیم کرد و حضور دیپلمات ارزشمندی مثل دکتر ظریف در دولت من هم ادامه خواهد داشت.

*از رد صلاحیت نمیترسم، از به‌خطر افتادن ایران، از حذف تفکر اصلاح‌طلبی  میترسم، بنده افتخارم این است که اصلاح‌طلبم و از اینکه این را بگویم ابایی ندارم.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند