قیمت دلار در شروع معاملات روز شنبه ۲.۴ درصد نسبت به نرخ بسته شده روز پنج‌شنبه بالاتر بود. سکه نیز ۳ درصد رشد را در شروع معاملات به ثبت رساند. 

 

همچنین دلار بازار متشکل از مرز ۲۳ هزار تومان بالا رفت و تاثیر اخبار و شایعات بر نوسان قیمت‌های بازار دوباره تقویت شده است.

خبری شدن بازار و افزایش قیمت دلار

دلار آمریکا معاملات این هفته را با رشد ۵۷۰ تومانی نسبت به قیمت عصر روز پنج‌شنبه آغاز کرد و روی ۲۳ هزار و ۷۷۰ تومان قرار گرفت. صبح امروز قیمت دلار ۲.۴ درصد از عصر روز پنج‌شنبه بالاتر بود.

قیمت دلار پیش از این در معاملات پشت خطی افزایش یافته بود. تحلیل‌گران قرار گرفتن دلار در مسیر صعودی بلند مدت را مستلزم عبور آن از مرز ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان کرده بودند، اما یکی از علل اصلی افزایش قیمت دلار در معاملات پشت خطی و به تبع آن در شروع هفته جوسازی نوسان‌گیران و برجسته کردن شایعه عزل رئیس کل بانک مرکزی عنوان می‌شود.

علاوه بر این اخباری در کانال‌های مربوط به معاملات ارز به چشم می‌خورد مبنی بر اینکه رئیس کل بانک مرکزی با افت قیمت دلار به زیر ۲۰ هزار تومان مخالف است و آن را برای اقتصاد مضر می‌داند، این اخبار چه صحت داشته باشند چه شایعه باشند، می‌توانند قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار دهند.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر« شروع صعودی دلار و سکه /نزدیک شدن دلار به مرز 24 هزار تومان» بخوانید.

 
 

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند