اسماعیل مکی زاده ضمن تشریح جزئیات عملیات نجات سرنشینان شناور دوبه متین گفت: مقارن ساعت ۲۲:۵۰ شب گذشته (۵ خردادماه) گزارشی مبنی بر خروج از شرایط تعادل و به حالت نیمه غرق در آمدن شناور دوبه منتسب به متین در آبهای کشور عمان واصل شد.

وی افزود: بلافاصله مرکز ملی جستجو و نجات دریایی بندرعباس ( mrcc ) ضمن هماهنگی با گارد ساحلی کشور عمان، نیروی دریایی سپاه (ندسا) و دریابانی نسبت به اعزام نیروها از جمله ناجی ۱۲ از نزدیکترین ایستگاه به محل اقدام کرد.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته خوشبختانه هر ۷ خدمه این شناور متشکل از ۵ نفر ایرانی و دو تبعه هندی که پیش از غرق شدن موفق به خروج از شناور از طریق لایف رافت شده و بدلیل شرایط نامساعد جوی اسیر امواج بودند نجات یافته و در سلامت کامل به سر می برند.

مکی زاده محموله این شناور را کاشی و سرامیک و مقصد آن را بندر السویق کشور عمان عنوان کرد و گفت: علل این حادثه توسط تیم بررسی سوانح دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان در حال برسی است؛ اما آنچه محتمل بنظر می رسد بی توجهی به هشدارهای هواشناسی و استمرار دریاروی درشرایط نامساعد جوی می توان پیش بینی کرد.

این مطلب برایم مفید است
48 نفر این پست را پسندیده اند