بازار مسکن به حالت تعلیق کامل درآمد

 مشاوران املاک در برخی مناطق پایتخت عنوان می‌کنند: بازار معاملات ملک در فاصله چند هفته مانده به انتخابات، به حالت تعلیق کامل درآمده است.

فعالان و واسطه‌های ملکی با اشاره به نزدیک بودن انتخابات ریاست‌جمهوری بیان می‌کنند: اگرچه طبق روال هر ساله، بازار معاملات مسکن در ماه ابتدایی سال نیمه تعطیل است اما با ورود به ماه دوم بهار، این انتظار وجود دارد که بازار مسکن به تدریج به روال عادی بازگردد و معاملات از سر گرفته شود اما امسال با توجه به اینکه انتخابات ریاست‌جمهوری در پیش است بخش زیادی از متقاضیان و عرضه‌کنندگان مسکن سعی کرده‌اند تصمیم‌گیری نهایی برای معامله در این بازار را به بعد از برگزاری این رویداد غیراقتصادی موکول کنند.

download

فعالان بازار مسکن عنوان می‌کنند بخشی از متقاضیان معتقدند که روند بازارها از جمله بازار مسکن ممکن است با مشخص شدن نتیجه نهایی انتخابات، تغییر کند.

با این حال، گروهی از واسطه‌ها به این گروه از متقاضیان توصیه می‌کنند که اگر به قصد تامین سرپناه و مصرف به دنبال خرید مسکن هستند، معامله خود را به تعویق نیندازند. آنها باتوجه به شرایط کنونی بازار اظهار می‌کنند که در بخشی از فایل‌های عرضه شده، امکان تخفیف در قیمت‌های پیشنهادی وجود دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.