به گزارش دفتر مطبوعاتی رئیس جمهوری روسیه، پوتین روز سه شنبه در جلسه ویژه بررسی توسعه نیروهای مسلح روسیه با حضور وزیر دفاع و جمعی از مقامهای ارشد نظامی و سیاسی روسیه در شهر سوچی این کشور گفت: در سالهای اخیر اسناد برنامه ریزیهای راهبردی در عرصه دفاعی و امنیت نظامی روسیه تجدید شده است.

وی افزود: در سال گذشته به رغم مسائل واقعی مربوط به همه گیری کرونا همه طرح ها و برنامه های در ارتش و ناوگان روسیه ازجمله برنامه های آموزش رزمی بطور کامل اجرا شد.

رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه سطح اموزش فرماندهان نظامی ارتقاء یافته است، اظهار کرد: بیش از ۸۵ درصد فرماندهان واحدهای نظامی تجربیات جنگی در سوریه بدست آوردند و همینک در رزمایش ها و تمرین های نظامی و آموزش پرسنل نظامی از این تجربه ها استفاده می شود.

 به گفته وی، تسلیحات و ادوات نظامی جدید به واحدهای نظامی تحویل می شود و توانمندی نیروی هسته ای سه گانه روسیه تقویت می شود.

پوتین خاطرنشان کرد که امکانات نظامی ناوگان روسیه ازجمله با موشک های بالدار کالیبر تقویت می شود.

به گفته وی، آزمایش موشک های جدید مافوق صوت سیرکون در مرحله نهایی قرار دارد.  

روسیه در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰  موشک مافوق صوت دریایی سیرکون را آزمایش کرد که با موفقیت به هدف اصابت کرد.

 پوتین در ادامه گفت: بیش از ۷۰ درصد مجموعه های پدافند موشکی به سیستم های اس-۴۰۰ مجهز شده و تحویل مجموعه های اس-۵۰۰ که آزمایش آن با موفقیت به پایان می رسد در نوبت قرار گرفته است.  

 وی تصریح کرد: مراکز صنایع دفاعی روسیه و وزارت دفاع همکاری موثری را برای تحویل و نگهداری تسلیحات و ادوات نظامی در طول تمام مدت استفاده از آن برقرار کرده اند.

 رئیس جمهوری روسیه گفت: در دوره همه گیری کرونا، دولت روسیه از مراکز صنایع دفاعی کشور حمایت های جدی کرد که امکان برای حفظ توانمندی تولیدی و حفظ سفارش ها و پرسنل متخصص را فراهم کرد.  

وی افزود: با این حال این واقعیت را درک می کنیم که وضعیت پیچیده بین المللی و ریسک های احتمالی و تهدیدهای نظامی برای امنیت روسیه ازجمله در نزدیکی مرزهای ما، حفظ آمادگی رزمی نیروهای مسلح ما را می طلبد.  

خبر تازه پوتین از تقویت توان هسته ای روسیه

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند