به گزارش سایت خبرگزاری معا، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس و هیئتی از این جنبش امروز، یکشنبه با امیر قطر ملاقات کردند.

اسماعیل هنیه، رئیس جنبش حماس در ابتدای دیدارش با تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر از مواضع برادرانه ملت قطر و امیر این کشور در حمایت از ملت فلسطین و حقوق مشروعشان تشکر کرد.

هنیه همچنین تلاش‌های دولت قطر و اقدامات دیپلماتیکش را که در توقف تجاوزات صهیونیستی علیه ملت فلسطین و دستیابی به توافق آتش‌بس در غزه سهم داشت، ستود.

در این دیدار سلسله رویدادهایی که از تجاوزات اشغالگران صهیونیستی به مسجد الاقصی و ملت فلسطین در قدس و الشیخ جراح آغاز شد، بررسی شد.

امیر قطر نیز بر حمایت خود از ملت فلسطین، مساله عادلانه آن، اهمیت وحدت فلسطین در جهت نیل به حقوق ملی و مشروعش در راس آن حمایت از حق فلسطینی‌ها در تشکیل کشور مستقل‌شان به پایتختی قدس تاکید کرد.

در این دیدار همچنین آخرین تحولات فلسطین و تلاش‌ها برای بازسازی غزه بررسی شد.

در این دیدار صالح العاروری نایب رئیس حماس، موسی ابومرزوق، اعضای دفتر سیاسی، محمد نزال، حسام بدران و عزت الرشق حضور داشتند.

روز شنبه امیر قطر در تماس تلفنی با محمود عباس‌، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برقرار کرد و گفت، کشورش به تلاش‌هایش برای توقف حملات به مسجد الاقصی ادامه می‌دهد.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند