پوتین روز پنجشنبه در یک همایش مجازی به ساخت تسلیحات پیشرفته در روسیه اشاره و تصریح کرد که تسلیحات هوایی جدید در کشورش ساخته می‌شود که نمونه مشابه آن در جهانی وجود ندارد.

پوتین: روسیه جدیدترین نیروی بازدارنگی هسته‌ای را دارد

وی همچنین به ساخت ناوها و زیردریایی‌های پیشرفته در روسیه اشاره کرد و گفت: تسلیحات جدید از جمله از نوع بدون سرنشین طراحی و ساخته می‌شود.

رئیس جمهوری روسیه افزود که این تسلیحات پیشرفته با رفتار معقولانه و حساب شده دولت در مورد اعتبارات مالی این کشور که برای بودجه دفاعی تخصیص می‌یابد، ساخته می‌شود.

وی در همین حال خاطرنشان کرد که از نظر بودجه دفاعی روسیه در مکان دهم حتی پایین‌تر از کشورهایی همچون ژاپن قرار دارد.

پوتین گفت: این در حالی است که ژاپن کشوری است که ظاهرا مطابق قانون اساسی دارای ارتش کامل نیست.

اجازه جدا کردن بخشی از خاک روسیه را نمی‌دهیم

پوتین در ادامه سخنان خود گفت: همه به دنبال این هستند تکه‌ای از روسیه بکنند، اما آنها باید بدانند که اجازه این کار را نمی‌دهیم.

وی افزود: روسیه به تلاش‌ها برای دست درازی به خاک کشور را با پاسخ سخت و محکم خواهد داد.

رئیس جمهوری روسیه گفت: همه (کشورهای غربی) تلاش می‌کنند تا بخشی از خاک ما را جدا کنند، اما باید بدانند دندان‌های همه کسانی را که چنین تلاشی می‌کنند ازجا خواهیم کند و ضامن این حرکت ما نیروهای مسلح است.

وی اضافه کرد که روسیه به نظامی کردن اقتصاد خود نمی‌پردازد. امسال برای بودجه دفاعی کشور ۳ هزار میلیارد «روبل» یا ۴۲ میلیارد دلار تخصیص یافته است.

رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد: در حالی که بودجه دفاعی آمریکا بیش از ۷۷۰ میلیارد دلار است.

پوتین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همیشه به محض قوی‌تر شدن روسیه، دلایلی برای محدود کردن آن ( ار سوی غرب) پیدا می‌شود.

رئیس جمهوری روسیه همچنین در بخش دیگر سخنان خود هشدار داد که جوانان روس را به گونه‌ای شستشوی مغزی می‌دهند که آنها به تمجید کسانی می‌پردازند که به کشتار اجداد آنها پرداخته‌اند.

وی افزود: ما نباید اجازه چنین عملی را بدهیم.

این مطلب برایم مفید است
32 نفر این پست را پسندیده اند