حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در پیامی درگذشت اکبر ترکان را تسلیت گفت.

متن پیام حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی بدین شرح است:

بسمه تعالی

درگذشت تأسف برانگیز برادر گرامی جناب آقای مهندس اکبر ترکان رحمت الله علیه موجب تأثر آشنایان ایشان شد. 

آن بزرگوار که دو برادر خویش را در راه خدا از دست داده بود از زمره مدیران توانمند و پاکدست جمهوری اسلامی بود. 

اینجانب ضمن عرض تسلیت این ضایعه به خانواده محترم آن مرحوم، از خدای متعال علو درجات را برای ایشان مسئلت دارم.

 اکبر ترکان از نگاه صالحی امیری

همچنین سید رضا صالحی امیری ضمن ابراز تاسف و تاثر شدید در پی در گذشت مرحوم اکبر ترکان، خدمات ارزنده وی را در کشور ماندگار و دغدغه اش را دغدغه مردم و دردش را درد مردم دانست.

وی گفت: مرحوم ترکان مردی بزرگ، سخت کوش و دردمند بود که دردش درد مردم بود، ما سالیان زیادی در مرکز تحقیقات، دولت و در نشست های هم اندیشی، ارتباط و تعامل خوبی با هم داشتیم که چند ویژگی ممتاز از جمله هوش و دانش سرشار ایشان در حوزه های مختلف از جمله در اقتصاد ، صنعت ، مدیریت و حتی حوزه اجتماعی از خصائص ارزنده اش بود که انباشتی از اطلاعات و آمار را در ذهن داشت و در استدلال و اقناع گری کم نظیر بود.

صالحی امیری گفت: ویژگی دیگر ایشان صداقت، شفافیت و صراحت کلام بود اساساً برای بیان نقطه نظرات، خودسانسوری نمی کرد و آن چیزی را که در جهت منافع و مصالح مردم و کشور بود تحلیل و بیان می کرد، در واقع قدرت تجزیه و تحلیل مسائل کلان کشور و عبور از انبوه بحران ها،از جمله مسائلی بود که دائما وی را به فکر وامیداشت.

صالحی امیری ضمن اشاره به رفتار حرفه ای و اخلاق مثال زدنی مهندس ترکان خاطر نشان کرد: اخلاق کم نظیر و مثال زدنی ایشان در رفتار با موافقان و مخالفان و استفاده حداکثری از ابزار گفتگو بنوعی نماد یک مدیر تعامل گرا و اخلاق محور را در وی نمایان می کرد و حتی در مقطع انتخابات در روی کار آوردن دولت آقای روحانی نقش بسیار پررنگی ایفا نمود .علاقه ایشان به مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی عامل اصلی همکاریش با آقای روحانی بود و در تحلیل های متفاوتشان معمولا از آیت الله هاشمی مقایسه هایی ارائه می دادند.

صالحی امیری ضمن اشاره به این موضوع که هر جا که آقای ترکان حضور داشتند سبب خیر برای آن مجموعه شده اند گفت:در حوزه ورزش قهرمانی و یک دهه حضور در فدراسیون کشتی خدمات بسیار ارزشمند،ماندگار و غیرقابل انکاری از خود به یادگار گذاشت بطوریکه نسل مدیران امروز همچنان از توانمندی ، سخت کوشی و درایت ایشان در توسعه ورزش پرطرفدار کشتی به نیکی یاد می کنند.

وی ادامه داد: در واقع مرحوم ترکان بعنوان مدیر و خدمتگزار کشور انسانی دردمند نسبت به مشکلات مردم بود و همواره در برابر مسائل کشور در کمال تواضع و فروتنی فردی مسئولیت پذیر و با انگیزه بود که خستگی نمی شناخت و ضمن احساس تکلیف و دغدغه مندی دنبال راه حل های ممکن می گشت و حتی در مدت زمان دست و پنجه نرم کردن با این بیماری مزمن،دست از خدمت به مردم نکشید و بیماری هیچگاه مانع کار و فعالیت وی نشد.

صالحی امیری در خاتمه تاکید کرد:بدون تردید نسل جوان امروز از تجربه های گرانقدر این انسان سختکوش، باشرافت، با فضیلت و اخلاق مدار بهره خواهند برد و آیندگان از ایشان به نیکی یاد خواهند کرد و در نهایت تاسف و تاثر این ضایعه بزرگ را به ملت، دولت و مدیران سخت کوش و بخصوص خانواده محترمش تسلیت و تعزیت عرض می کنم.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند