عبدالناصر همتی بعد از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری بیانیه ای را منتشر کرد.

متن بیانیه عبدالناصر همتی در زمان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری را در ادامه می خوانید؛

(بسمه‌تعالی) 

سخنی با ملت بزرگوار و شریف ایران 

امروز ، جایگاه اقتصادی کشور و رفاه و آسایش زندگی شما مردم، هم‌تراز با فداکاری، همت، شجاعت، تلاش و صبوری شما نیست. امروز کشور در شرایطی است که هیچ امری مهم‌تر و بنیادی‌تر از بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی شما مردم وجود ندارد. قدرت و آینده ایران در گرو اصلاح حکمرانی اقتصادی، تغییر مناسبات اقتصادی و ایجاد زمینه اشتغال مولد است. ایران امروز ما چاره‌ای جز اصلاحات اقتصادی ندارد. فسادهای گسترده و زمین‌گیر شدن رشد اقتصادی، ضمن تاثیرپذیری شدید از تحریم های ظالمانه، بخشی معلول ساختار حکمرانی اشتباه اقتصادی است. امروز اصلاحات گسترده و عمیق اقتصادی مهمترین و حیاتی‌ترین اولویت کشور است. بحث‌های بی‌سرانجام سیاسی راه به جایی نمی‌برد.

هر صحبت دیگر، در این شرایط جز بیراهه رفتن ثمری ندارد. گذران زمان به نفع ما نیست. آنچه شما مردم مطالبه می‌کنید، رشد، رفاه و آرامش اقتصادی است، و این تنها در سایه بینش اقتصادی و بهره‌گیری از تجربه اجرایی و اتکای بی چون و چرا به دانسته‌های علم اقتصاد در کنار تعامل جدی بین‌المللی است. شما مردم انتظار به حق دارید که در رفاه زندگی کنید، امنیت شغلی و درآمد کافی داشته‌ و از آینده زندگی فرزندانتان اطمینان خاطر داشته باشید، اینها خواسته‌های زیادی نیستند.

بسیاری از کشورهای دنیا، زمانی که تکیه بر تجربه، ترجیح اقتصاد به سیاست، و تمرکز بر تولید اشتغال‌محور و فقرزدا را سرلوحه تمام برنامه‌های خود قراردادند، با یک برنامه منسجم و زمان‌دار توانستند زندگی شهروندان خود را بهتر کنند. ایران ما، و شما مردم در این بزنگاه تاریخی هستید. بزنگاهی که درآن باید تکیه بر تجربه علمی و اندوخته‌های دانش بشری برای افزایش درآمد، رشد اقتصادی، حمایت از رشد و توسعه بازارهای مالی به‌ویژه بازار سرمایه، ارتقای سرمایه اجتماعی و افزایش امید و اطمینان تنها اولویت ها برای دوره آینده کشور باشد. 

بنده، بدون وابستگی به هیچ حزب و تشکیلات سیاسی و با توکل به خداوند و اعتماد به قدرت و توان و استعداد شما مردم وارد این صحنه می‌شوم. برنامه عملی خود برای تغییر ریل اقتصاد کشور و قرار دادن آن در مسیر رشد پایدار در چهارچوب شرایط کشور را در روزهای آینده منتشر خواهم کرد. این برنامه یک شعار و آرمان‌ پردازی نیست، بلکه ماحصل تجربه و درک محدودیت‌ها و فرصت‌های کشور است. کابینه و همکاران من، بهبود وضعیت اقتصادی از طریق اصلاح حکمرانی اقتصادی را در اولویت هدف‌های خود قرار خواهند داد. قوه مجریه، بر اجرای برنامه اقتصادی متمرکز خواهد بود و ظرفیت اصلی خود را به این امر اختصاص خواهد داد و یقین دارم که نتیجه خواهد گرفت. امیدوارم در روزهای آینده بیشتر با شما صحبت کنم و جزییات بیشتری را از برنامه‌های تنظیمی خود در معرض نقد و بررسی و در نهایت قضاوت شما قرار دهم. امیدوارم شایسته اعتماد شما مردم عزیز در جایگاه رییس قوه مجریه باشم.

وعده های اقتصادی ۲ کاندیدای ریاست جمهوری درباره یارانه ها، بهبود وضعیت معیشتی و .../مردم اعانه بگیر نیستند

آمده ام تا عدالت آموزشی را برقرار کنم

به گزارش تسنیم شریعتمداری پس از ثبت نام در انتخابات در کنفرانس خبری طی سخنانی اظهار داشت: آمده‌ام تا دولت گفتگوی اجتماعی و فراگیر، اصلاح‌گر و فراگیر برای حل منازعات را  تشکیل دهم. پژوهش های معتبر نشان می‌دهد از سال ۹۶ که کشور با تشدید تحریم ها روبرو شد، جمعیت زیر خط فقر به دو برابر افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: من با درک از این شرایط آمده‌ام تا زمینه را حکمرانی داده محور قرار دهم. نگاه فرصت محور به مرزهای ایران بزرگ در دولت من جایگزین نگاه امنیت محور می شود.آمده ام هم میدان و هم دیپلماسی را در خدمت زندگی مردم قرار بدهم.

شریعتمداری گفت:‌ می‌آیم تا امنیت شغلی کارگران را تامین کنم. آمده ام تا عدالت آموزشی را برقرار کنم تا فرزندان این سرزمین از تحصیل بازنمانند.می‌آیم تا اشتغال جوانان در حد وعده و شعار باقی نماند.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: می‌دانم زنان و دختران سرزمینم انواع بی عدالتی و تبعیض ها را شاهد بودند. آمده‌ام از رکن رکین جامعه دفاع کنم و حقوق اصلی زنان را و مشارکت آنان در فرآیند توسعه را پشتیبانی کنم.

وی افزود: می‌آیم تا برنامه کامل و هفت محوری واکسیناسیون جامعه اجرا کنم. متعهد هستم همه آنچه به مردم می گویم بازنمای اندیشه و چهل سال مدیریت گذشته باشد برای کسب رای نه دروغ می گویم و نه فریبی می دهم می‌آیم برای استقلال و همه آرمان‌هایی که بهشتی‌ها، خرازی‌ها، باکری‌ها و سلیمانی عزیز جان دادند تا پای جان دفاع کنم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری گفت: هیچ دلیلی برای ردصلاحیت خودم نمی‌بینم اما اینکه چه کار می‌کنم شاید بیمه همه‌شان را قطع کنم!

شریعتمداری همچنین در خصوص یارانه‌ها گفت: یک برنامه مدون به خصوص در عرصه رفاه اجتماعی آماده است و تقدیم صاحبنظران خواهد شد با اتکا به اطلاعات ثبتی متقن، یا کمال تاسف شرایط مرد شرایط خوبی نیست و من از خط فقر سخن گفتم دولت من دولتی خواهد بود که مردم سرور باشند، نه اعانه بگیر.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند