جمال عرف در حاشیه همایش هیات های نظارت بر انتخابات در جمع خبرنگاران افزود: به طور طبیعی باید برای انتخابات بین ناظر و مجری هماهنگی هایی صورت گیرد و خوشبختانه در چند مدت گذشته هماهنگی های مستمری صورت گرفته و وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات و شورای نگهبان به عنوان ناظر به طور مستمر هماهنگی داشتند و همایش امروز هم در همین چارچوب برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه در این همایش آخرین هماهنگی ها بین دستگاه های اجرایی و هیات های نظارت صورت گرفت گفت: از فردا (سه شنبه) و از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر به مدت ۵ روز ثبت نام از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز می شود.

عرف افزود: در این همایش در ارتباط تصویری با هیات های نظارت بر انتخابات در استان ها برنامه ریزی ها برای نظارت بر انتخابات مورد بررسی قرار گرفت.

وی ابراز امیدواری کرد: داوطلبانی که برای ثبت نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برای ثبت نام مراجعه می کنند براساس مواد قانونی عمل کنند و اگر خودشان را حائز شرایط ریاست جمهوری می دانند برای ثبت نام مراجعه کنند.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: امیدواریم براساس احراز صلاحیت داوطلبان در شورای نگهبان داوطلبان همه دستورالعمل های بهداشتی را در زمان تبلیغات رعایت کنند.

عرف افزود: یکی از دغدغه های ما باتوجه به شیوع بیماری کرونا در ۲۰ روز تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری است که باید همه دستورالعمل ها رعایت شود.

وی گفت: برای روز برگزاری انتخابات در ۲۸ خرداد هم همه دستورالعمل های بهداشتی هم از لحاظ افزایش شعب، هم از لحاظ رعایت بهداشت در شعب و هم از لحاظ زمان مقرر شد تا دو ساعت زمان انتخابات را افزایش دهیم تا مردم راحت تر بتوانند رای خود را به صندوق بیندازند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند