در معاملات روز شنبه شاخص کل بورس ۴ هزار و ۷۵۵ واحد افت کرد و به سطح یک میلیون و ۱۶۷ هزار واحد رسید. این در حالی است که پس از تصویب بسته حمایتی ۷+۳ و با رشد قیمت دلار در روزهای اخیر ناظران در انتظار رشد شاخص بودند. در واقع می‌توان گفت بورس نسبت به دو نیروی صعودی مهم حساسیت نشان نداد.

از دست دادن سطح حمایت

امروز در ابتدای معاملات روند شاخص کل بورس صعودی شد و در نیم ساعت ابتدایی 2 هزار واحد رشد کرد، اما خیلی زود رو به پایین تغییر جهت داد. در پایان معاملات شاخص کل نسبت به روز چهارشنبه 4 هزار و 755 واحد نزول کرد و به سطح یک میلیون و 167 هزار و 502 واحد رسید تا بار دیگر سطح حمایت یک میلیون و 170 هزار واحد را از دست بدهد.

شاخص هم‌وزن نیز در پایان معاملات 836 واحد نسبت به روز چهارشنبه پائین آمد و در رقم 422 هزار و 18 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 59 واحد افت کرد و به رقم 17 هزار و 365 واحد رسید.

افزایش خروج پول حقیقی 

در روز ‌شنبه برای شانزدهمین روز متوالی شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار با رشد ۲۹ درصدی به ۴۳۶ میلیارد تومان افزایش یافت.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۲۹ میلیارد تومان بود. پس از شستا، وسپهر (شرکت سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات) و وتجارت (بانک تجارت) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

مشروح این گزارش را در اقتصاد نیوز با تیتر «واکنش منفی بورس به علامت‌های مثبت / فملی صدرنشین بازار + نمودار» بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند