معامله گران عنوان می کنند که در وضعیت اشباع فروش ، دلار قربانی اخبار سیاسی شده است و این اخبار، واکنش بیش از حد سرمایه گذاران را به دنبال داشته است.

از نگاه آن ها، با کاهش هیجان پیرامون مذاکرات هسته ای، بازار در مسیر بازگشت به وضعیت طبیعی، مقداری رشد قیمت را تجربه خواهد کرد. در کنار این، برگشت قیمت دلار در انتهای هفته گذشته دیگر عاملی است که شماری از معامله گران بازار ارز را به رشد بیشتر قیمت امیدوار کرده است.

در حالی که چنین انتظارات افزایشی در بازار در میان شماری از معامله گران وجود دارد، گروه دیگری باور دارند که مذاکرات هسته ای هم چنان بر وضعیت دلار موثر است. از نگاه آن ها هر گونه پیشرفتی در مذاکرات و اخبار مثبت می توانند کمک کنند که اسکناس آمریکایی بار دیگر به محدوده ۲۰ هزار تومانی میل کند. به باور آن ها ممکن است روند کاهشی دلار کند شود، ولی بازار برای قرار گرفتن در مسیر صعودی، از انگیزه های زیادی برخوردار نیست. به باور یکی از فعالان، تا زمانی که احتمال توافق هسته ای وجود دارد،‌ معامله گران برای خرید ارز ریسک نخواهند کرد. این اظهارات در حالی مطرح می شود که شب گذشته در  معاملات پشت خطی، اسکناس آمریکایی تا محدوده ۲۱ هزار و ۸۰۰ تومانی پیش روی کرد.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «انتظارات متناقض در بازار ارز/ قیمت دلار منتظر چشمک درهم» بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
25 نفر این پست را پسندیده اند