در حالی که در سه روز ابتدایی هفته شاخص کل روندی نزولی داشت، پس از تصویب بسته حمایتی ۷+۳ توسط هیئت دولت و شورای هماهنگی سران قوا در روز چهارشنبه شاهد رشد تقاضای بازار و صعود شاخص کل بودیم. شاخص کل در آخرین روز هفته ۵ هزار و ۲۰۳ واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و ۱۷۲ هزار واحد رسید و نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل ۳۵ هزار و ۶۰۱ واحد پائین‌تر ایستاد تا بازدهی هفته  شاخص بورس  منفی ۲.۹۵ درصد شود. در هفته اخیر روند تغییرات شاخص کل تنها در روز چهارشنبه صعودی بود و در دیگر روزهای هفته روند نزولی داشت.

افت شاخص هم‌ وزن

شاخص کل هم‌وزن در تمام روزهای هفته اخیر نزولی بود، شاخص هم وزن در پایان هفته نسبت به هفته پیشین ۴ هزار و ۴۲۴ واحد پائین‌تر ایستاد و به رقم ۴۲۲ هزار و ۸۴۸ واحد رسید و بازدهی منفی ۱.۰۴ درصدی را ثبت کرد.

پیش بینی بورس هفته

نماگرهای بازار نشان می‌دهند که به طور کلی سهام‌داران هفته ناخوشایندی را نسبت پشت سر گذاشتند. در این هفته شاخص به کانال ۱.۱ میلیونی سقوط کرد و سه روز نزولی پیاپی را ثبت کرد. شاخص کل در سه روز ابتدایی هفته در مجموع ۴۰ هزار واحد عقب نشست و هزار و ۲۹۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد. با آن که شاخص در روز چهارشنبه رشد ۵ هزار واحدی داشت اما روند خروج پول حقیقی ادامه داشت و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار با رشد ۶ درصدی به ۳۳۸ میلیارد تومان افزایش یافت. علاوه بر این ارزش مازاد عرضه در پایان معاملات روز چهارشنبه به بالاترین رقم هفته رسید و ارزش صف‌های فروش پایان بازار ۴ هزار و ۲۰۹ میلیارد تومان بیش از ارزش صف‌های خرید بود.

متن کامل این گزارش را با تیتر «روند شاخص بورس در روزهای آتی صعودی می‌شود؟ +نمودار» در اقتصادنیوز بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند