زمان ثبت‌نام در سی و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی از روز یکشنبه ۲۳ خرداد از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی آغاز می شود و تا ساعت ۱۲ یکشبنه ۳۰ این ماه ادامه دارد.

داشتن مدرک دکترای عمومی دندانپزشکی یا دانشجویان سال آخر دندانپزشکی عمومی مشروط بر اینکه تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شده باشد از مهم‌ترین شرایط ثبت نام در آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی است.

مشمولان آیین‌نامه "تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی" که داوطلبان فقط یک نوبت می‌توانند با استفاده از این تسهیلات در آزمون شرکت کنند از دیگر شرایطی است که داوطلبان باید داشته باشند.

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس بندهای «ج»، «ه»، «ز» و «ی» ماده  ۳ آیین نامه مذکور و رعایت سایر شرایط آیین نامه، می‌توانند از تسهیلات این آیین‌نامه بهره‌مند شوند. در غیر این صورت، استفاده از تسهیلات آئین‌نامه مذکور برای آنها امکانپذیر نیست.

دانشجویان دندانپزشکی عمومی متأهل(به استناد قانون تسهیل ازدواج جوانان) در صورتی که از این فرصت در دوره دانشجویی استفاده نکرده باشند، می‌توانند حداکثر تا یک سال پس از فراغت از تحصیل، از این تسهیلات استفاده کنند.

دانشجویان دندانپزشکی عمومی که(به هر دلیل) از انجام خدمات طرح نیروی انسانی معاف هستند در صورت قبولی، باید گواهی معافیت‌های فوق را به دانشگاه محل قبولی ارائه کنند. در غیر این صورت، قبولی آنان کان لم یکن تلقی و یک دوره نیز از شرکت در آزمون پذیرش دستیار تخصصی محروم خواهند شد.

آزمون فوق رأس ساعت ۳۰:۰۸ صبح روز پنجشنبه ۲۹ مهر ماه سال جاری به طور همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در شهرهای اصفهان، اهواز، بابل، ساری، تبریز، ارومیه، تهران، زاهدان، کرمانشاه، شیراز، بندرعباس، قزوین، کرمان، گیلان، مشهد، همدان و یزد برگزار می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند