خبرگزاری وفا گزارش داد، فلسطین پلیس رژیم صهیونیستی صبح امروز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که روز جهانی قدس نامگذاری شده است، تعداد زیادی از نیروهای خود را به شهر قدس به ویژه در مناطق قدیمی شهر (جایی که مسجد الاقصی در آن واقع است) اعزام کرد و خیابان‌های اطراف و جاده‌های منتهی به مسجد الاقصی را بست. 

بر اساس این گزارش، اقدام پلیس رژیم صهیونیستی همزمان با اعزام نیروهای زیادی از یگان‌های سرکوبگر اشغالگر به محله شیخ جراح در نزدیکی بخش قدیمی شهر قدس و دستگیری ۱۱ نفر از فلسطینی‌های ساکن قدس و زخمی شدن ۲۰ نفر دیگر از آن‌ها در شب گذشته توسط نیروهای رژیم صهیونیستی انجام شد. 

وفا گزارش داد که اهالی محله شیخ جراح شب گذشته در حمایت و همبستگی با صاحبان منازلی که به تخلیه از آنجا تهدید شده‌اند با نیروهای رژیم صهیونیستی درگیر شدند که به گفته اهالی، شدت این درگیری در این محل تاکنون بی‌سابقه بوده است. 

خبرگزاری وفا ادامه داد که پیش بینی می‌شود امروز ده‌ها هزار نمازگزار فلسطینی برای شنیدن خطبه‌ها و اقامه نماز جمعه در جوار مسجد الاقصی وارد بیت المقدس شوند.  

این رسانه فلسطینی یادآورشد که  در سال‌های گذشته تعداد نمازگزاران در مسجد الاقصی در آخرین جمعه ماه رمضان بسیار بیشتر از آنچه امسال شاهد آن خواهیم بود، بوده است اما به دلیل محدودیت‌های اعمال شده توسط نیروهای رژیم صهیونیستی و شرایط متشنج در شهر قدس، از تعداد نمازگزاران کاسته شده است. 

بر اساس این گزارش، نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی در کوچه‌های مختلف شهر قدس مستقر شده‌اند و با ایجاد ایستگاههای بازرسی هویت شهروندان که خواهان ورود به شهر قسد و مسجد الاقصی هستند را بررسی و تعدادی از آن‌ها را بازداشت کردند. 

پلیس رژیم صهیونیستی با هدف کاهش تعداد نمازگزاران در مسجدالاقصی در مناطق مختلف شهر قدس اقدامات شدید امنیتی وضع کرده‌اند و مسیرهای منتهی به مسجد الاقصی را بسته‌اند.  

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند