محمد سلیمانی ساردو روز سه شنبه به رسانه ها اعلام کرد: در پی بارندگی های روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه در شمال استان کرمان و قطع برق، همکاران اتفاقات و بهره برداری اداره برق گلباف ساعت ۳.۵ عصر به منطقه اعزام و در حال رفع نقص و اصلاح شبکه برق بودند و علیرغم مساعدبودن هوا، متاسفانه به دلیل  بارش شدید تگرک در ارتفاعات که کل بیابان سفید پوش می‌شود بلافاصله بارش آغاز شده و حجم آب را چندین برابر می‌کند.

وی بیان کرد: با افزایش یک باره حجم آب درمنطقه و وقوع سیلاب  همکاران اداره برق گلباف گرفتار سیل شده و متاسفانه علیرغم تلاش گروه های امدادو نجات برای یافتن  همکاران صبح امروز اجساد ۶ نفر از همکاران اتفاقات و بهره برداری گلباف توسط گروه های امداد ونجات هلال احمر پیدا شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان تاکید کرد: به دلیل بسته بودن مسیر عملیات تجسس با اعزام بالگرد هلال احمر به منطقه و همکاری نیروهای هلال احمر و همچنین تیم‌های امدادی موتورسیکلت و بالگرد اعزام شده بود ضمن آنکه نیروهای سپاه و بسیج، نیروی انتظامی و بخشداری نیز همکاری داشتند.

وی با تسلیت به خانواده بزرگ صنعت برق و مردم شریف استان کرمان از همکاران این شرکت به عنوان تلاش گران خاموش صنعت برق یادکرد که با حال روزه و لب تشنه در شب قدر و ایام شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) در مسیر خدمت به مردم جان خود را تقدیم کردند.  

سلیمانی اظهار داشت: سیلاب روز گذشته به روستاهای نسک و کشیت از توابع بخش گلباف خسارتی وارد نکرده است، اما متاسفانه ۶ نفر نیروی اعزامی اداره برق شهرستان در این حادثه جان خود را از دست دادندو به ۲۰ کیلومتراز شبکه فشار متوسط آسیب جدی وارد آمده است.  

تلاش گران  صنعت برق مصطفی ابراهیمی، محسن توکلی، مسلم دهقان، علیرضا جعفری، علی توسلی و محمدمیرزاحسینی  ۶ نیروی اداره برق شهرستان کرمان بودند که در راه خدمت جان خود را از دست دادند.

 نیروهای اتفاقات و بهره برداری اداره برق گلباف  شب گذشته در روستای هرمک در حین انجام کار در اثر وقوع بارندگی و طغیان  رودخانه مفقود شدند.

بخش گلباف در فاصله ۱۰۰ کیلومتری جنوب شرقی مرکز استان واقع شده است.

جزییات جان باختن ۶ مامور برق حین انجام وظیفه در اثر سیلاب

این مطلب برایم مفید است
48 نفر این پست را پسندیده اند