همچنین آن‌ها نتوانستند مانع پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی به مناطق بعد از الطلعه در شمال غرب شهر شوند. دلیل این مساله این است که نیروهای صنعا به اطلاعاتی درباره نقشه حمله نیروهای عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن و محورهای آن دست یافتند و همین مساله باعث شکست عملیات و ناکام گذاشتن حملات در جبهه غرب و شمال غرب شد.

ارتش و کمیته‌های مردمی همچنین توانستند به سمت منطقه المیل در شمال شرق شهر پیشروی کنند و مانع حمله دیگری در منطقه القباقیب و الحنافیر در شرق الطلعه الحمراء شوند. 

به گفته منابع، درگیری‌ها طی ۴۸ ساعت گذشته از منطقه المطاحس تا منطقه دیرة عجیم و حمة ام نخاریر ادامه داشت. ارتش و کمیته‌های مردمی حملات غافلگیرکننده‌ای را علیه نیروهای هادی و عناصر القاعده در البلق القبلی انجام داده و خسارت‌های سنگینی به آن‌ها وارد کردند.

به گفته منابع، نیروهای هادی از اتاق عملیات ائتلاف سعودی دستور گرفته بودند که مناطقی را که از دست داده‌اند باید پس بگیرند. 

یک منبع اعلام کرد، میزان خسارت‌هایی که نیروهای منصور هادی طی دو روز گذشته متحمل شدند نشان داد که عملیات آن‌ها برنامه‌ریزی شده نبود. به گفته این منبع طی عملیات بیش از ۱۲۵ تن کشته و زخمی شدند. همچنین تعداد زیادی از سربازان، افسران و رهبران نظامی در حمله‌های کورکورانه کشته شدند که این نوعی خودکشی دسته جمعی برای ارضای ائتلاف بود. 

یک منبع اعلام کرد که اسم عملیات "غزوه بدر" بود و تعداد زیادی از سلفی‌های جنوب و القاعده در آن شرکت داشتند و به جبهه‌های صحرایی شمال مأرب گسترش یافت و به سقوط تعدادی از پایگاه‌های نیروهای هادی منجر شد.

همچنین ائتلاف دستور افزایش درگیری‌ها در الضالع، البیضاء و تعز را برای کاهش فشار بر مأرب داد.

به گفته منابع، حمله نیروهای منصورهادی به منطقه الفاخر در شرق الضالع به کشته شدن ده‌ها تن از مهاجمان از جمله یحیی الشوبحی، فرمانده عملیات و تعدادی از رهبران سلفی منجر شد. القاعده و داعش نیز پنج‌شنبه با هماهنگی عربستان حمله‌ای را به پایگاه‌های ارتش و کمیته‌های مردمی در البیضاء انجام دادند.

همچنین منابع می‌گویند رهبری ائتلاف به فرماندهی نیروهای منصور هادی در مأرب دو هفته مهلت داده تا به بازسازی ترتیبات نظامی گسترده بپردازند. همچنین تهدید به برکناری محمد المقدشی، وزیر دفاع دولت مستعفی کرده است. این دستورات نیروهای هادی را مجبور به کنار گذاشتن اختلافات و بازسازی مجدد و انجام تغییرات در فرماندهی‌ها کرده است.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند