با پایان دور سوم گفت‌وگوهای کمیسیون مشترک برجام در وین، اخبار متناقضی از نتایج این دور مذاکرات مخابره می شود. در شرایطی که عباس عراقچی از «موافقت با خروج نام اکثریت افراد، اشخاص و نهادها» از فهرست تحریم‌ها خبر داده و از توافق در زمینه رفع تحریم ها سخن گفته، خبرگزاری رویترز از قول یک دیپلمات غربی نوشته با پایان گرفتن نشست کمیسیون مشترک، آن میزان پیشرفتی که انتظارش می‌رفت حاصل نشده است. این منبع دیپلمات غربی گفته: «کار زیادی در پیش داریم و زمان کوتاه است». به گفته او: «ما هنوز باید در مورد مهم‌ترین نکات به توافق برسیم.» این دیپلمات معتقد است: «موفقیت در مذاکرات هنوز امکان‌پذیر است اما نمی‌توان آن را تضمین کرد».

در شرایطی که نمایندگان کشورهای آمریکا، چین، روسیه و پاکستان با انتشار بیانیه‌ای در دوحه گفته‌اند از روند خارج کردن نام افراد طالبان از فهرست تحریم‌های سازمان ملل حمایت می‌کنند، بی بی سی گرازش داده در پی آغاز رسمی خروج کامل نیروهای آمریکا و ناتو از افغانستان، سخنگوی طالبان هشدار داده که جنگجویان این گروه، پس از این متعهد نیستند که به سربازان خارجی در افغانستان حمله نکنند.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر بیم و امید در مذاکرات وین /خشم کره شمالی از سخنان بایدن /طالبان هشدار داد بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند