امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، با حضور در مرکز آموزش شهید عبدالحمید انشایی نیروی زمینی ارتش ضمن بازدید از شرایط زیستی و خدمتی اولین دوره آموزش سربازی سال جدید در جریان روند آموزش، خدمات بهداشتی و درمانی، وضعیت تغذیه و نحوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا قرار گرفت. 

وی در بخشی از این بازدید با سربازان جدید الورود مرکز آموزش شهید انشایی دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیر دریادار سیاری در جمع خبرنگاران گفت: همانطور که به خاطر دارید در سال‌های گذشته با پیدایش و شیوع ویروس کرونا اعلام کردیم که پادگان‌ها امن‌ترین مکان‌ها برای افراد هستند امروز نیز آمارها نشان می‌دهد که مراکز آموزشی و نظامی ما پاک‌ترین و امن‌ترین مکان‌ها هستند.

وی افزود: دشمنان در همان زمان به دنبال مخدوش کردن فضای رسانه‌ای بودند و می‌خواستند پادگان‌های نیروهای مسلح را اماکنی نا امن جلوه دهند، اما امروز با گذشت بیش از یکسال از شیوع ویروس کرونا، آمارها نشان می‌دهد که مراکز نظامی ما کمترین ابتلا را داشته اند و این به خاطر رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در یگان‌هاست.

معاون هماهنگ کننده کننده ارتش ادامه داد: با توجه به اینکه مراکز آموزشی از تراکم جمعیتی نسبی برخوردار هستند؛ رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی نیز همچون قوانین آموزشی جز وظایف اصلی این مراکز قرار گرفته است و مسئولان اماکن آموزشی ما ملزم به اجرای دقیق و رعایت اصول بهداشتی هستتند.

وی با تاکید بر اینکه امنیت کشور به هیچ وجه تعطیل بردار نیست، تصریح کرد: برای امنیت مرزها نیاز به نیروی انسانی آموزش دیده، سالم و متعهد است که به حمدالله این نیاز از سوی نیروهای مسلح کشور تأمین می‌شود تا مردم عزیز کشورمان در امنیت کامل باشند.

امیر دریادار سیاری خاطرنشان کرد: در ماه‌های اخیر با توجه به شیوع کرونای جهش یافته، قریب به صد درصد مشمولان وظیفه وارد عرصه خدمت مقدس سربازی شدند؛ که این بیانگر خوشبینی ملت شریف ایران در شرایط کنونی کرونا به خدمات نیروهای مسلح و اطمینان کامل از اقدامات پیشگیرانه ارتش در پادگان‍های سربازی است و نشان می‌دهد که امنیت کشور برای مردم اهمیت دارد؛ چراکه در این وضعیت جوانان خود را برای تحقق امنیت کشور به پادگان‌ها می‌فرستند و این در واقع مسئولیت ما را در قبال مردم سنگین‌تر می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند