میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش درباره دیدار هیات های روسیه و آمریکا در وین نوشت: دوباره با رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با تیم هایمان دیدار کردیم. گفت و گویی مفصل و بسیار کارآمد درباره موضوعات اصلی داشتیم که در روند مذاکرات ادامه دار در وین درباره احیای کامل برجام، مورد بررسی قرار می گیرند. 

در هفته های اخیر، مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته ای از طریق لغو کامل تحریم های ایران و بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به پایبندی کامل به توافق هسته ای در وین جریان داشته است. 

مشارکت کنندگان در این مذاکرات، کیفیت روند آن را به طور کلی سازنده و جامع تلقی کرده اند، اما معتقدند با وجود پیشرفت‌هایی که حاصل شده، هنوز فعالیت مشترک بیشتری از سوی اعضای کمیسیون مشترک و آمریکا برای تحقق احیای توافق لازم است. 

با وجود حضور آمریکا در وین در طول مذاکرات کمیسیون مشترک برجام، مذاکرات مستقیم و غیر مستقیمی تاکنون میان ایران و آمریکا انجام نشده است. 

کارگروه های کمیسیون مشترک برجام در حال بررسی راهکارهای موجود برای لغو تحریم های آمریکا و بازگردانی اقدامات جبرانی ایران به حالت قبل در راستای بازگشت دوجانبه به توافق هسته‌ای و احیای آن هستند. 

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند