روز چهارشنبه شاخص کل بورس ۱۲ هزار و ۵۲۷ واحد و شاخص هم‌وزن هزار و ۶۱۳ واحد افت کردند. همچنین شاخص کل فرابورس  ۵۵ واحد نزول کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۷۲۸ واحد رسید.

پس از بهبود اندک شاخص کل در روز سه‌شنبه، روز چهارشنبه شاخص‌‌های بازار سهام باز هم نزول کردند و تعداد نمادهایی که افت قیمت داشتند بیشتر از نمادهای با رشد قیمت بودند. از طرف دیگر سهم معامله‌گران حقیقی از فروش‌ها بیش از سهم آن‌ها از خرید‌ها بود. در سمت تقاضا، ۵۷ درصد خریدها توسط معامله‌گران حقیقی و ۴۳ درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه نیز ۸۵ درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و ۱۵ درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد. در پایان معاملات، ارزش صف‌های فروش بیش از صف‌های خرید بود و بازار با مازاد عرضه بسته شد.

همچنین در این روز شاخص بورس سطح حمایت مهم یک میلیون و ۲۱۰ هزار واحد را از دست داد و در آستانه سقوط به کانال ۱.۱ میلیونی قرار گرفت. سقوط به کانال پایین‌تر می‌تواند انتظارات سهام‌داران نسبت به آینده را بیش از پیش منفی کند و بر بدبینی‌ها نسبت به آینده بازار سرمایه بیفزاید.

تحلیل‌گران تکنیکی سطح حمایت بعدی شاخص را یک میلیون و ۱۷۰ هزار واحد معرفی می‌کنند، بنابراین شاخص تا سطح حمایت بعدی ۳۷ هزار واحد فاصله دارد. اگر روند نزولی بازار در این هفته نیز ادامه یابد و نرخ نزول شاخص‌ها همانند هفته گذشته باشد بورس می‌تواند سطح حمایت بعدی را هم از دست بدهد.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «بورس در آستانه سقوط به کانال 1.1 میلیونی» بخوانید.

 

این مطلب برایم مفید است
37 نفر این پست را پسندیده اند