وی ادامه داد: افرادی که نیاز به این وسایل دارند می توانند با مراجعه به این مراکز و به امانت گذاشتن یک کارت ملی وسیله مورد نیاز خود را برای یک مدت مشخص دریافت کرده و پس از آن دوباره به این مراکز تحویل دهند. 

سخنگوی جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: ۴۰۰ شعبه بانک امانات پزشکی در سراسر کشور وجود دارد و افراد می توانند با مراجعه به این مراکز دستگاه های اکسیژن ساز دریافت کنند. 

قوسیان مقدم تصریح کرد: از محل کمک های فدراسیون در سال گذشته تعداد زیادی کپسول اکسیژن تهیه و در اختیار مراکز قرار داده شد به تازگی نیز دستگاههای اکسیژن ساز جدیدی خریداری شده و در اختیار بانک امانات قرار داده می شود. 

وی همچنین درباره اقدامات جمعیت هلال احمر درباره خرید واکسن کرونا گفت: ما از سه الی چهار ماه پیش برای ورود واکسن در حال تلاش هستیم. 

سخنگوی جمعیت هلال احمر در واکنش به اطلاعیه ای در خصوص دریافت هزینه در قبال واکسن کرونا به مردم گفت: ما چنین اطلاعیه ای نداده ایم و از هر جا واکسن را چه به صور اهدایی دریافت کنیم و چه خریداری کنیم در ایران تحویل وزارت بهداشت می شود و وزارت بهداشت نیز به صورت رایگان تزریق می کند. 

قوسیان مقدم با بیان اینکه از طریق کانال هایی که داشتیم در حال تهیه واکسن هستیم، تصریح کرد: در هفته گذشته نیز واکسن هایی که از چین دریافت کرده بودیم را تحویل وزارت بهداشت دادیم. 

وی ادامه داد: ما تلاش می کنیم تا واکسن کرونا را از کشورهای شرقی مانند هند، چین و روسیه تهیه و به کشور وارد کنیم. 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند