این شرکت اعلام کرد، «گشکه»، که در حومه «لس آلتوس» در منطقه خلیج سانفرانسیسکو زندگی می کرد، روز جمعه درگذشت.

«شانتایو ناراین» مدیرعامل «Adobe»(اَدوبی) در نامه ای به کارمندان شرکت نوشت: این فقدان بزرگی برای کل جامعه «اَدوبی»(Adobe) و صنعت فناوری است که وی برای آنها راهنما و قهرمان بوده است.

ناراین گفت: «چارلز (چاک) گشکه» و «جان وارنوک» به عنوان بنیانگذاران Adobe، نرم افزار پیشگامانه‌ای خلق کردند که انقلابی در نحوه برقراری ارتباط مردم ایجاد کرده است.

اولین محصول آنها «Adobe PostScript» بود، یک فن آوری ابتکاری که یک روش کاملاً بنیادی را برای چاپ متن و تصاویر روی کاغذ فراهم می‌کند و انقلابی در انتشار دسک تاپ به دنیا هدیه کرد.

چاک انگیزه‌ای بی‌وقفه و مستمر برای نوآوری در شرکت ایجاد کرد و در نتیجه برخی از بزرگ‌ترین اختراعات نرم افزاری جهان، از جملهPDF ،Acrobat  Illustrator ، Premiere Pro و Photoshop را به بشریت ارائه کرد.

مرکوری نیوز گزارش داد، «چارلز (چاک) گشکه» پس از اخذ درجه دکترا از دانشگاه کارنگی ملون، کار خود را در مرکز تحقیقات زیراکس پالو آلتو آغاز کرد و در آنجا با وارنوک آشنا شد.

در سال ۲۰۰۹، باراک اوباما، رئیس جمهور وقت آمریکا به «چارلز (چاک) گشکه» و «جان وارنوک» نشان ملی فناوری اعطا کرد.

مرکوری نیوز گزارش داد، در سال ۱۹۹۲، گشکه از یک آدم ربایی جان سالم به در برد.

یک روز صبح که به محل کار خود رسید، دو نفر او  را که در آن زمان ۵۲ ساله بود، با تهدید اسلحه دستگیر کردند و او را به هالیستر کالیفرنیا بردند و چهار روز در آنجا گروگان آنها بود.

این مطلب برایم مفید است
25 نفر این پست را پسندیده اند