رسانه‌های صهیونیستی برای سرپوش گذاشتن روی هماهنگی‌های این رژیم با آمریکا درخصوص اقدامات خرابکانه و تروریستی علیه ایران، مدعی هشدار واشنگتن به تل‌آویو شدند.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه مدعی شد که دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا طی چند روز گذشته از اسرائیل خواسته که دست از اظهار نظر کردن درباره ایران بردارد.

بر اساس این گزارش ادعایی که به هیچ منبع یا مدرک خاصی استناد نکرده، مقام‌های آمریکایی با بیان اینکه دولت بایدن از اظهارات مقام‌های اسرائیلی درباره اقدام علیه ایران ناخرسند است، به تل‌آویو این پیام را دادند که چنین اظهاراتی خطرناک است.

به نوشته وبگاه این شبکه، مسئولان دولت بایدن همچنین تهدیدهای علنی رژیم صهیونیستی به اقدام بیشتر علیه ایران را باعث «خجالت‌شدن و به خطر افتادن آمریکا در مذاکرات با ایران» توصیف کردند.

صهیونیست‌ها در حالی مشغول طراحی چنین خبرهای ادعایی هستند که طی روزهای گذشته هم از تل‌آویو و هم از واشنگتن سیگنال‌هایی درباره همکاری و هماهنگی دو طرف علیه ایران مخابره شده است.

یازده روز پیش بود که یک مقام آمریکایی به روزنامه «نیویورک‌تایمز» گفت که صهیونیست‌ها با هماهنگی واشنگتن، کشتی تجاری ایران به‌نام «ساویز»‌ را در دریای سرخ هدف قرار دادند.

این مقام آمریکایی - که نامش فاش نشد - تاکید کرد، صهیونیست‌ها در زمان حمله مقداری صبر کردند تا ناو هواپیمابر «آیزنهاور» متعلق به ارتش آمریکا فاصله خود را با کشتی ساویز افزایش دهد. بر اساس این اطلاعات، ناو آیزنهاور در زمان وقوع حمله به کشتی ایرانی، در فاصله ۲۰۰ مایلی قرار داشته است.

از سوی دیگر، سه‌شنبه هفته قبل و بعد از خرابکاری  رژیم کودک‌کش صهیونیستی در تأسیسات هسته‌ای نطنز بود که مقامات ارشد امنیتی واشنگتن و تل‌آویو، دور دوم گفت‌وگوهای استراتژیک علیه ایران را برگزار کردند.

 پایگاه خبری «آکسیوس» به نقل از سه مقام رژیم صهیونیستی گزارش داد «جِیک سالیوان» مشاور امنیت ملی دولت تروریست آمریکا و «مئیر بن‌شبت» مشاور امنیت داخلی رژیم اشغالگر قدس در این نشست حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، گفت‌وگوهای کمیسیون مشترک برجام در وین و همچنین خرابکاری‌های اخیر رژیم صهیونیستی علیه ایران نیز احتمالا در این نشست مطرح می‌شود.

اشاره آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به همکاری‌های دوجانبه علیه ایران، مخصوصا طی چند روز اخیر، به همینجا ختم نشده و «لوید آستین» وزیر دفاع ایالات متحده بامداد سه‌شنبه  از تل‌آیو به دلیل اقداماتش علیه ایران قدردانی کرد.

ادعای رسانه صهیونیست؛ درخواست آمریکا از اسرائیل جهت عدم اظهارنظر درباره ایران

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند