سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات مداخله‌جویانه مقامات اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس واکنش نشان داد.

سعید خطیب‌زاده در واکنش به اظهارات مداخله‌جویانه سازمان‌های موسوم به اتحادیه عرب یا شورای همکاری خلیج فارس و با یادآوری نقش مخرب معدودی از کشورها تاکید کرد: این اظهارات ناشیانه و غیر مسئولانه در ادامه اظهارات ضد ایرانی آنها بیان می‌شود که هدف از طرح آنها نه درخواست مشارکت بلکه به منظور تخریب روند گفتگوهای فنی در وین است.

وی افزود: دبیران کل این نهادها بدانند که ایران عضو آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده و کلیه فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی تحت نظارت برنامه‌های پادمانی این سازمان قرار دارد و بدیهی است توسعه این برنامه منطبق با حقوق مشروع جمهوری اسلامی ایران و بر اساس منافع ملی و به منظور تامین نیازهای صلح‌آمیز ادامه خواهد یافت.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه اظهار کرد: بهتر است این مجموعه‌ها با پرهیز از تجاهل نسبت به واقعیت‌های موجود، نگرانی خود را معطوف به طرف‌های ناقض این توافق و قطعنامه ۲۲۳۱ نمایند.

خطیب‌زاده به دبیران کل این مجموعه‌ها توصیه کرد به جای همنوایی با رژیم صهیونیستی در اتهام‌زنی مستمر به جمهوری اسلامی ایران، توجه خود را معطوف فعالیت‌های هسته‌ای نظامی و غیر قانونی رژیم صهیونیستی کرده و خطرات صدها کلاهک هسته‌ای این رژیم و عضویت‌نداشتن در ان پی تی را به عنوان بزرگ‌ترین تهدید صلح و ثبات و امنیت در منطقه مد نظر خود قرار دهند.

این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند