رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: افزایش تعداد فوتی‌های کرونایی و عبور آن از مرز ۷۰ نفر در پایتخت نگران کننده‌است و باید فکر جدی برای تامین واکسن کرد، چرا که کنترل کرونا با واکسیانسیون عمومی میسر است.

محسن هاشمی روز یکشنبه در جلسه دویست و هشتاد و پنجم شورای شهر تهران افزود: تاکنون تعداد کمی از افراد توانسته اند از واکسن استفاده کنند و روشن است که راه کنترل کرونا از مسیر واکسیناسیون عبور می کند.

هاشمی اظهارداشت: کشورهایی که مسیر واکسینانسیون را رفته اند اکنون در حال عبور از این پاندمی هستند و مساله واکسیناسیون خیلی باید جدی گرفته شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: افراط و تفریط سخنان مسئولان هم در رسانه های رسمی باعث می شود که مردم به اخبار غیر رسمی و شایعات روی بیاروند و باید این نوع سخنان را کنار گذاشت و صحبت ها قاطع باشد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون ۱۵ ماه از ورود پاندمی کرونا به کشور سپری شده است و هر زمان که از سوی مسئولان شاهد اقتدار و تصمیم گیری قاطع بودیم شاهد کنترل این بیماری نیز بوده ایم.

هاشمی ادامه داد: موضوع حمل و نقل عمومی مهم است و همچنان باید مشکلات تامین اتوبوس و واگن برطرف شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ابراز امیدواری کرد که با توجه به رونمایی از قطار ملی که ۸۵ درصد آن ساخت داخل است، بتوان گامی برای تولید انبوه این واگن ها که رئیس جمهوری نیز در مراسم افتتاحیه به آن تاکید کرد برداشته شود.

وی اعلام کرد: لازم است که این دستور رئیس جمهوری به صورت کتبی اعلام و تامین بودجه شود تا به صورت عملی شاهد تولید انبوه واگن ها باشیم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند