قیمت بیت کوین در اوایل روز شنبه به بالاترین قیمت خود ۶۱ هزار ۷۱۲ دلار رسید. طبق صفحه قیمت CoinDesk، ارز رمزنگاری پیشرو پس از هفته ها نوسان بین ۵۰ هزار تا ۵۲ هزار دلار ، برای اولین بار در حدود ۶۰هزار دلار معامله شد. بیت کوین پس از رسیدن به حداکثر ۶۰هزار و ۹۰۰ دلار سپس کاهش قیمت داشت. طبق گفته CoinGecko آخرین بار بیت کوین در اواسط ماه مارس (فروردین) به بالاترین حد خود رسیده بود.

افزایش قیمت دوباره بیت کوین  احتمالا به دلیل افزایش علاقه موسسه مالی است. پیش از این ، U.Today در مورد برنامه های غول های بانکی برجسته - گلدمن ساکس و مورگان استنلی - گزارش داده بود که ایجاد شرایط متفاوت برای مشتریان ثروتمندشان در بیت کوین را در نظر دارند.

دارنده های بیت کوین افشا شدند

مقامات دولتی اوکراین اعلام کرده اند میلیاردها دلار بیت کوین را در دست دارند. این موضوع در هفته های گذشته شایعه شده بود اما امروز مورد تایید قرار گرفت. یک نظرسنجی آنلاین از ۷۹۱،۸۷۲ کارمند دولت انجام شد که ۶۵۲ پاسخ دهنده دارایی رمزنگاری شده خود را فاش کردند.

بزرگترین دارنده رمزنگاری در این گزارش دارای ۱۸۰۰۰ بیت کوین بوده است.

طبق سایت Opendatabot ، مقامات در حال حاضر ۴۶،۳۵۱ بیت کوین دارند که ارزش آن بیش از ۷۵ میلیارد خرونیا (۲.۶۶ میلیارد دلار) است.

مشروح این گزارش را در اقتصاد نیوز با تیتر «رونمایی از صاحبان جدید بیت کوین/ پیش بینی رمزارزها پس از رکورد شکنی» بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
104 نفر این پست را پسندیده اند