در سمت تقاضا، ۶۳ درصد خریدها توسط معامله‌گران حقیقی و ۲۷ درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه نیز ۸۹ درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و ۱۱ درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد. در پایان معاملات، ارزش صف‌های فروش بیش از صف‌های خرید بود و بازار با مازاد عرضه بسته شد.

همچنین شاخص بورس که در ابتدای هفته در محدوده یک میلیون و ۲۸۲ هزار واحد قرار داشت، در روز چهارشنبه برای هشتمین روز پیاپی نزول کرد و به رقم یک میلیون و ۲۴۹ هزار واحد رسید. شاخص کل سطح حمایت یک میلیون و ۲۵۷ هزار واحدی را از دست داد و در فاصله ۳۹ هزار واحدی سطح حمایت بعدی یعنی رقم یک میلیون و ۲۱۰ هزار واحد ایستاده است. با این همه برخی از تحلیل‌گران اعتقاد دارند که متغیرهای سیاسی تاثیر بیشتری بر روند قیمت‌ها در بازار سرمایه دارند. در بحبوحه مذاکرات برجامی فعالان بازار سهام نیز به تحولات سیاسی حساسیت بیتشری دارند.    

در روزهای گذشته با پر رنگ شدن امیدها برای احیای برجام و کاهش ریسک‌های سیاسی، امیدواری نسبت به بهبود وضعیت شرکت‌های صادرات‌محور نیز افزایش یافته است. گروهی از تحلیل‌گران معتقدند قیمت سهام این دسته از شرکت‌ها با رشد مواجه خواهد بود. در مقابل کاهش ریسک‌های سیاسی و سیستماتیک موجب کاهش قیمت دلار نیز شده است، گروهی دیگر از تحلیل‌گران روند تغییرات شاخص بورس را با روند قیمت ارز هم‌جهت می‌دانند و می‌گویند دلار به بورس سیگنال نزول داده است.  

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «نگاه بورس بازان به فردوسی /سهام منتظر سیگنال دلار» بخوانید.

 

این مطلب برایم مفید است
51 نفر این پست را پسندیده اند