محمد عباسی وزیر اسبق ورزش و جوانان و وزیر تعاون دولت‌های نهم و دهم، در نشست خبری خود با محوریت انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم اظهار کرد: باید خدا را شکر کنیم که فرصتی فراهم شد که در ایران اسلامی مردم در عرصه سیاست حضور پیدا کرده و خودشان انتخاب کنند. اینکه من حس می کنم باید در این دوره حضور داشته باشم؛ مربوط به ظرفیتی بوده که مربوط به ملت است.

وی ادامه داد: امروز کشور با چالش های متعددی خصوصا در بعد داخلی و معیشت رو به روست. انتظار برای امثال بنده این است که در صحنه حضور پیدا کرده و در این مسیر ایفای نقش کنیم. معتقدیم در ایران اسلامی، مردم تعیین کننده هستند. امیدوارم که ملت عزیز ایران بهترین ها را انتخاب کنند.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از باشگاه خبرنگاران بخوانید؛

*{ با اشاره به فعالیت‌های سیاسی خود}: در همه گروه های اجتماعی حضور داشتم و بیشترین دوره عمرم را در مدرسه و جایگاه معلمی فعالیت کرده و حمایت قشر فرهنگی را با خود دارم. همه توفیقات وزارت تعاون در دوره حضورم در این وزارتخانه صورت گرفت؛ در آن شرایط ۴۹ میلیون نفر از مردم را عضو تعاونی های سهام عدالت کردیم. تعاونی های مسکن مهر ابداع وزارت تعاون زمان من بود و در قالب آن؛ بیش از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را صاحبِ خانه کردیم.

* در دوره حضورم در وزارت ورزش بیشترین توفیقات جمهوری اسلامی در میادین بین المللی کسب شد و در خیلی از عرصه های جهانی به اولین ها دست پیدا کردیم؛ به همین خاطر جوانان زیادی بعد از اعلام حمایتم، از من استقبال کردند و من این موضوع را سرمایه خود می دانم.

*{ با اشاره به برخی شایعات مبنی بر دیدار با محمود احمدی نژاد هم }: هیچ دیداری با احمدی نژاد نداشتم.

* مشکلات کشور زیاد است و نگرانی زیادی نسبت به نوعِ خدمت کردن داریم. نگرش نظام دولتی به نوع خدمت به مردم مهم ترین مشکل کشور است که تغییر این نگرش اهمیت زیادی دارد. مسئله بعدی اقتصاد کشور و معیشت مردم و استفاده از ظرفیت های داخل است که اگر به آن ها توجه نکنیم همچنان مشکلاتمان باقی می ماند. بیکاری یکی از اتفاقاتی است که در سال های اخیر منجر به پدید آمدن مشکلات اجتماعی و فرهنگی زیادی شده که نباید از این موضوع غافل شویم که البته مزاحمت های آمریکا در اذیت و آزار کشور هم بی تاثیر نبوده است.

* بیشترین سابقه سیاسی در بخش های مختلف نظام را داشته و با افراد زیادی تعامل دارم. در حکومت‌داری اعتقادی به سطح بندی چپ و راست ندارم؛ چون حکومت متعلق به همه جریان ها و تفکرات است. با تشکل های دیگر مذاکره کردم و جلساتی با جریان های اصولگرا داشته‌ام ولی معتقدم نباید شتاب‌زده عمل کرد و باید صبر کنیم تا تشکل ها به اجماع برسند.

*{ با اشاره به بازار معیشتی مردم در این روزها}: وقتی شنیدم قرارگاه توزیع مرغ در کشور ایجاد شده است، خجالت کشیدم. نظام تولید و توزیع مولفه های کارشناسانه دارد و اینطور نیست که هر کسی فکر کند می تواند در این زمینه اظهار نظر کند. یک مدیر باید بتواند همه ارکان خود را در یک سامانه فکری قرار دهد و بداند چه چیزی بین چه جامعه هدفی عرضه می شود و آن ها را مدیریت کند.

*{ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مهم‌ترین انگیزه شما برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری چیست؟}: مهم ترین دلیل حضور من این بود که وضع جامعه نگران کننده است و مردم از متولیان خود انتطار دارند که این مشکلات را حل کنند؛ خوشبختانه قانون اساسی به ما این امکان را داده که در هر دوره نظام اجرایی خود را نوسازی کنیم. یک نیروی محرکه قوی می تواند کشور را امیدوار کند و ما این امید را به محضر ملت عزیز ارائه می‌کنیم و این امید آفرینی یکی از دلایلی بود که باعث شد من به میدان انتخابات بیایم.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند