براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۷۶ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون و ازن هر ۲ با شاخص ۵۱، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۴۸ و منواکسید کربن با شاخص ۱۵ بود.

ایستگاه اقدسیه در وضعیت پاک

براین اساس، ایستگاه‌های اقدسیه منطقه یک با شاخص ۳۸، شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۴۸ و ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۴۹ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۷۱، دانشگاه علم و صنعت منطقه ۴ و پارک قائم منطقه ۱۸ هر دو با شاخص ۶۸ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال تا کنون ۲ روز هوای پاک، ۱۰ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران ثبت شده که این آمار در مدت مشابه به ترتیب ۹ روز هوای پاک و ۵ روز هوای سالم بوده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند