رزیتا خداشاهی با اعلام این خبر بیان کرد: وضعیت بخش‌های کووید عفونی بیمارستان‌های مشهد در روزهای نخست امسال نسبت به روزهای پایانی سال گذشته بدتر شده و میزان بستری‌ها سه برابر افزایش یافته و از ۱۴ نفر به ۴۲ نفر رسیده است که بیشترین تعداد را گروه‌های سنی جوان و میانسال شامل می‌شود.

وی افزود: از میان بستری‌ها نیمی از آنان زائران نوروزی و مشهدی‌هایی هستند که از سفر نوروز بازگشته‌اند و متأسفانه نمونه انگلیسی در اکثر مبتلایان غالب بوده است.

عضو هیات علمی گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه کرونا پیر و جوان، قوی و ضعیف، ورزشکار و غیرورزشکار نمی‌شناسد و به هرکس که بی‌تفاوت باشد آسیب جدی می‌زند، خاطرنشان کرد: کرونا یک بیماری خطرناک و جهش‌یافته است و تمامی انواع آن خطرناک است و متأسفانه در ایام نوروز به دلیل انجام سفرهای نوروزی در اکثر نقاط کشور شاهد خیز شدید در تعداد مبتلایان بودیم.

خداشاهی اضافه کرد: نمونه بازر آسیب‌ها در روزهای اخیر در تغییر قابل توجه و معنادار رنگ‌های چهارگانه کرونایی از آبی به زرد، از زرد به نارنجی و از نارنجی به قرمز بود که بسیار نگران‌کننده است و به‌واقع باید بگوییم که در این روزها نگرانی شدیدی بابت سختی کار دوچندان کادر درمان در ماه مبارک رمضان داریم؛ زحمت‌کشانی که باید با دهان روزه به مبارزه با یک ویروس کشنده بپردازند.

به گزارش وبدا، وی تأکید کرد: نتیجه رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی در ایام مختلف سال گذشته و ایام نوروز موجب افزایش فشار کاری کادر درمان شده، همان کسانی که به طور شبانه روزی در مسیر نجات جان بیماران تلاش می کنند.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند