شاخص کل هم وزن نیز سرخپوش شد و با افت  ۴۲۴ واحدی ۴۴۲ هزار و ۲۲۴ واحد را ثبت کرد.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص بورس

رانفور، فاراک،و  ولساپا،  بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های فملی ،  شستا و شپنا بیش‌ترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند. 

وضعیت نمادها در آغاز معاملات امروز

در جریان معاملات منفی و پر عرضه گروه پالایشی‌ها نماد شبندر در قیمت ۲۶۶۱ تومان با صف فروش ۳ میلیون سهمی مواجه است. شپنا در قیمت ۱۳۵۵ تومان افت حداکثری دارد. شبریز و شتران نیز با صف فروش مواجه هستند.

در گروه خودرویی‌ها نماد خساپا در قیمت ۲۳۷ تومان با صف فروش ۲۰۰ میلیون سهمی مواجه است. خودرو نیز در قیمت ۲۵۱ تومان صف فروش ۱۱۲ میلیون سهمی دارد.

معاملات نماد اپال هم نیز با افزایش عرضه حاکم شده در بازار به مدار منفی کشیده شد و سهم اکنون در قیمت ۱۷۹۳ تومان قرار دارد.

در گروه دارویی‌ها نماد برکت با افزایش عرضه و فشار فروش با محدوده کف قیمت روزانه کشیده شد و شاهد شکل گیری صف فروش بالای ۱۰ میلیون سهم بروی این نماد در قیمت ۳۲۷۶ تومان هستیم.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت پنج هزار و ۵۷۰واحدی (۰.۴درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۸۸هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۱درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۳۵نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۹۱نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نماد‌های برکت، شستا، فاراک، اپال، پتایر، شلعاب و شپنا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های رافزا، مادیرا، بپاس، بپیوند، آریا، بگیلان و غگیلا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود ۸۷۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۵۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۲۹۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و ۷۲۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وآیند، شپنا و سنیر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده بیش از ۳۴۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید غگیلا، قیستو و سیتا در نوبت انتظار است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند