هنگ کنگ گران ترین خانه های آسیا را دارد که یکی از دلایل اصلی آن بازار مسکن به شدت رقابتی این کشور است؛ این کشور نه تنها گران ترین خانه های آسیا را در خود جای داده است بلکه در دنیا نیز هنگ کنگ گران ترین خانه ها را دارد. میانگین قیمت خرید خانه در هنگ کنگ به قدری بالا است که اجاره خانه نسبت به خرید خانه در این منطقه به صرفه تر است. میانگین قیمت خرید خانه در این کشور متری ۲۸ هزار و ۵۷۰ دلار است.

ژاپن دومین کشوری است که گران ترین خانه های آسیا را در خود جای داده است؛ ژاپن یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادیِ جهان و سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور ۱۶ هزار و ۳۲۲ دلار است.

سنگاپور با نام رسمی جمهوری سنگاپور، دولت-شهری در مجمع‌الجزایر مالایی به پایتختی شهر سنگاپور است. سنگاپور در جنوب شبه‌جزیره مالایا واقع شده و کوچک‌ترین کشور جنوب شرقی آسیا است. این کشور سومین گران قیمت ترین بازار مسکن آسیا را دارد و میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور ۱۴ هزار و ۳۷۳ دلار است.

گران‌ترین خانه‌ها آسیایی در کدام کشورهاست؟

چین با نام رسمی جمهوری خلق چین کشوری مستقل در آسیای شرقی است که چهارمین رتبه را به خود اختصاص است. چین یک میلیارد و ۳۹۳ میلیون نفر جمعیت دارد و این کشور دومین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی است که میانگین قیمت هر متر مربع مسکن در این کشور ۱۱ هزار و ۸۲۹ دلار است.

پنجمین کشوری که گران قیمت ترین خانه های آسیا را در خود جای داده است هند است؛ هند پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی نیز است. میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور ۱۰ هزار و ۹۳۲ دلار است و پس از آن تایوان گران ترین خانه ها را در آسیا دارد. این کشور ۲۳ میلیون نفر جمعیت دارد و میانگین قیمت هر متر مربع خانه مسکونی در این کشور ۱۰ هزار و ۳۷۳ دلار است.

تایلند در این فهرست عنوان هفتم را دارد. میانگین قیمت هر متر مربع خانه مسکونی در این کشور ۵ هزار و ۲۶۶ دلار است و  رتبه هشتم به فیلیپین می رسد. میانگین قیمت هر متر مربع خانه مسکونی در این کشور ۳ هزار و ۹۵۲ دلار است.

نهمین و دهمین کشورهای آسیایی که گران ترین خانه ها را در خود جای داده اند به ترتیب عبارتند از مالزی و کامبوج که میانگین قیمت هر متر مربع خانه مسکونی در آن ها به ترتیب ۳ هزار و ۴۴۱ و ۲ هزار و ۹۱۳ دلار است.

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند