بغداد الیوم گزارش داد، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در راس هیاتی وارد عربستان شد.

وی در جریان این سفر روابط دوجانبه میان عربستان و عراق را مورد رایزنی قرار خواهد داد و با مسئولان سعودی همکاری مشترک میان بغداد و ریاض را مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد داد.

این درحالی است که قبل از آن، عبدالعزیز الشمری سفیر عربستان سعودی در عراق گفته بود: سفر مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به عربستان که قرار است چهارشنبه انجام شود، سفر مهمی است و در زمان مهمی نیز انجام می شود.در این دیدار شماری از مسائل سیاسی، امنیتی و اقتصادی بررسی می شود و تعدادی توافقنامه در زمینه های مختلف امضا خواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت روابط میان دو کشور افزود: در صدد افزایش گذرگاههای مرزی با عراق هستیم و گذرگاه عرعر به صورت شبانه روزی در حال استفاده است.

این مقام سعودی درباره اهدای ورزشگاه به عراق توسط ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی نیز گفته بود: جلسات مداوم برای تکمیل مراحل اجرای این پروژه ادامه دارد.در مورد شورای هماهنگی بین دو طرف، جلسات ادامه دارد و به زودی جلسه مهمی بین تاجران دو کشور برگزار خواهد شد.

روز پنج شنبه گذشته مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق و سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی در یک تماس ویدئویی با یکدیگر  گفتگو کردند که طی آن از الکاظمی برای سفر به عربستان دعوت رسمی به عمل آمد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند