بر اساس پیش‌بینی هواشناسی مازندران دمای هوای استان در ۲ روز آینده افزایش ۱۵ درجه ای را تجربه خواهد کرد و کاملاً شرایط تابستانی بر این استان حاکم می‌شود.

مازندران روزهای نخست هفته جاری همزمان با فرا رسیدن عید نوروز را با آسمانی نیمه ابری همراه با هوای بامدادی خنک، ظهرهای آفتابی و بعداز ظهرهای ابری و معتدل پشت سر گذاشت. بامداد امروز دوشنبه نیز مردم مازندران و مسافران نوروزی برای ساعاتی شاهد دمای زیر ۱۰ درجه سانتیگراد بودند.

طبق پیش بینی هواشناسی، استان مازندران در روزهای آینده منتهی به پایان هفته نوسانات دمایی شدید را تجربه خواهد کرد که دمای هوای استان را تا مرز ۳۵ درجه سانتیگراد گرم کرده و آخر هفته نیز با کاهش بیش از ۱۰ درجه ای همراه خواهد بود.

کارشناس پیش بینی هواشناسی مازندران روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش بینی می شود آسمان ابری همراه با بارش های پراکنده و رگباری تا پایان امروز در استان تداوم داشته باشد که تمرکز بیشتر آن بر مناطق کوهستانی است ، اما از فردا تا پایان روز چهارشنبه آسمان استان آفتابی پیش بینی می شود که با افزایش محسوس دما و گرم شدن هوا همراه است.  

ابراهیم تاکامی با بیان اینکه دمای هوای مازندران امروز حداکثر در مناطق جلگه ای به ۱۶ درجه خواهد رسید ، افزود: دمای هوا در روز سه شنبه و چهارشنبه به اوج خود در هفته جاری می رسد و در برخی مناطق تا ۱۵درجه سانتیگراد افزایش می یابد.

به گفته این کارشناس هواشناسی دمای هوا ساری در روز چهارشنبه به حدود ۳۴ تا ۳۵ درجه سانتیگراد می رسد و در ارتفاعات نیز افزایش محسوسی خواهد داشت.

کارشناس پیش بینی هواشناسی مازندران همچنین نسبت به وزش بادهای گرم جنوبی در دامنه ها و ارتفاعات استان هشدار داد و گفت: این بادهای گرم در برخی مناطق از سرعت بالایی برخودار هستند.

تاکامی اظهار داشت: از صبح پنجشنبه با ورود جریان کم فشار ، آسمانی ابری همراه با بارش پراکنده در مازندران پیش بینی می شود که کاهش دما را نیز در پی دارد و در این روز هم برای وارونه شدن جریان ها وزش باد شمالی و خنک را خواهیم داشت. 

به گفته کارشناس هواشناسی مازندران دمای هوا برای روزهای پایانی هفته در برخی مناطق بیش از ۱۵ درجه سانتیگراد کاهش می یابد و بار دیگر شاهد هوایی معتدل و خنک در استان خواهیم بود. 

وی روز پنجشنبه را بهاری و روز جمعه را سرد توصیف کرد و اظهار داشت که در روز جمعه دمای استان در مناطق جلگه ای به زیر ۱۵ درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

تاکامی نسبت تغییر دمای هوا در روزهای پیش روی این هفته هشدار داد و گفت: این افزایش مقطعی می تواند باعث تسریع در ذوب شدن برف ها و بالا آمدن آب رودخانه های کوهستانی شود که توصیه می شود که مردم در کنار رودخانه ها تجمع و توقف نکنند. 

بر اساس گزارش لحظه ای هواشناسی مازندران، صبح امروز بخش بلده شهرستان نور با صفر درجه سانتیگراد سردترین و بابلسر با ۱۱ درجه بالای صفر گرم ترین ناحیه استان مازندران بودند.

هم اکنون آسمان استان ابری و در برخی محورهای کوهستانی همراه با بارش های پراکنده است و در حال حاضر بابلسر و نوشهر با ۱۲ درجه گرم ترین مناطق استان هستند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند