اداره اطلاع رسانی حشد شعبی عراق از دفع حمله داعش به «الحویجه» در استان کرکوک خبر داد.

اداره اطلاع رسانی حشد شعبی عراق اعلام کرد: نیروهای حشد شعبی به همراه پلیس عراق موفق به دفع حمله بازمانده‌های داعشی در ورودی شرقی الحویجه در کرکوک شدند.

همزمان یک منبع امنیتی  اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق حمله داعش به «الطارمیه» در شمال بغداد را دفع کرده‌اند.

این منبع بیان کرد: داعش به نیروهای ارتش و الحشد العشائری در منطقه «البزمبط » حمله کردند که نیروهای عراقی این حمله را پس از درگیری‌های سنگین دفع کردند.

این منبع اظهار داشت: نیروهای امنیتی در حال حاضر عملیات جستجوی گسترده‌ای را برا یافتن داعشی‌هایی که دست به حمله زده‌اند، آغاز کرده و نیروهای نظامی زیادی به منطقه‌ای که حمله در آن انجام شده، گسیل داشته شده است.

منبع امنیتی عراقی تاکید کرد: از حجم تلفات هنوز خبری مخابره نشده است.

از سوی دیگر «صادق الحسینی» سخنگوی محور دیالی حشد شعبی عراق از ادامه عملیات در شمال شرق دیالی برای چندمین روز متوالی خبر داد و اعلام کرد: توپخانه حشد شعبی ۵ هدف داعشی را در عمق منطقه «زور الاصلاح» هدف قرار داد تا نیروهای خنثی کننده مین و مواد منفجره به راحتی بتوانند به خنثی سازی بپردازند.

وی افزود: موانع جغرافیایی عامل کندی پیشروی نیروهای امنیتی است.

یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد، ستونی که با بمب هنگام عبور از اتوبان نزدیک موسسه فنی در ناحیه «صقلاویه» در شمال شهر فلوجه هدف قرار گرفت متعلق به نظامیان آمریکایی است که در پایگاه عین الاسد در ناحیه «البغدادی» در هیت در غرب الانبار مستقرند.

این منبع بیان کرد: این ستون از شهر الرمادی به سمت اتوبان در حرکت بود که هدف بمب کنار جاده‌ای قرار گرفت. این اتوبان باز است و تردد در آن جریان دارد.

یادآور می‌شود که شب گذشته ستون نظامی ائتلاف آمریکایی در شمال فلوجه هدف قرار گرفت.

همچنین یک منبع عراقی از حمله داعش به سامراء و دفع آن از سوی سرایاالسلام پس از درگیری‌های سنگین خبر داد و اعلام کرد که در جریان این درگیری یکی از نیروهای گردانهای صلح به شهادت رسیده و دو نیروی دیگر زخمی شده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند