نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی تلاش‌های نتانیاهو برای سفر به امارات را انتخاباتی دانست و گفت که به رغم خوشحالی اماراتی‌ها از این روابط، ولی آن‌ها تمایلی برای رویارویی با ایران را ندارند.

«ایهود اولمرت»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که روابط این رژیم با امارات متحده عربی به یک دهه پیش برمی‌گردد.

او امروز پنجشنبه در نشستی که رسانه‌های صهیونیستی مانند جروزالم پست و معاریو ترتیب داده بود گفت که روابط بین تل‌اویو و ابوظبی از ده سال پیش وجود داشته و این روابط در زمان «آرییل شارون» آغاز شد و در دروره نخست وزیری او (اولمرت) نیز ادامه داشت.

نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی گفت که او چهار یا پنج بار به امارات رفته است و برخی از این سفرها قبل از اعلام عادی‌سازی بین این رژیم و امارات متحده عربی در مرداد ماه گذشته بوده است.

به گزارش المیادین، اولمرت این روابط  در ابعاد مختلف «محکم» دانست و گفت که‌ «امارات از این روابط بسیار خوشحال است ولی ارزیابی من این است که آن‌ها اشتیاقی برای ورود به یک جنگ تهدیدات و اتهامات علیه ایرانی‌ها را ندارند».

او در مورد لغو سفر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر فعلی این رژیم به امارات برای پنجمین بار نیز گفت که اماراتی‌ها از این سفر نگران هستند چرا که در آستانه انتخابات پارلمانی در فلسطین اشغالی بوده و واضح است که او صرفا باری چند ساعت آن‌ هم برای اعلام و گفتن اینکه از «فرهنگ صلح» خوشش می‌آید، به امارات نمی‌رود.

اولمرت این سفر نتانیاهو را انتخاباتی دانسته است. قرار است این انتخابات که چهارمین انتخابات طی یک سال گذشته است، سوم فرودین برگزار خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
24 نفر این پست را پسندیده اند