این هفته از قطار ملی رونمایی شد ، به گفته محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران،در حال حاضر با سرمایه گذاری وحمایت لازم از تولید داخل، بیش از ۶۰ درصد واگنهای مترو را می توان در کشور به تولید رساند.

پیش از رونمایی از این قطار برخی نسبت به ملی بودن یا نبودن واگن هایی این قطار تردید هایی را مطرح کرده بودند . مدیرعامل شرکت مترو نیز در پاسخ به منتقدان گفته بود که  از ابتدای افتتاح شرکت واگن سازی تهران در سال ۸۵ تا چندی پیش عمق داخلی سازی واگن‌ها در این شرکت حدود ۳۰ درصد بود اما با امضای یک قرار داد ۵ ساله میان شهرداری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی ۱۸ ماه گذشته داخلی سازی قطعات واگن‌ها با کمک ظرفیت‌های مهندسی داخلی به ۸۵ درصد افزایش یافته است و دیگر قطعات این واگن‌ها چینی نخواهد بود.

 او گفته بود که  با استفاده از واگن تولید داخل عمق داخلی سازی مترو به حدود ۶۰ درصد می‌رسد.اما این که طراحی انجام شده منجر به تولید قطارملی که ۶۰ درصد آن داخلی سازی شده است مشخص نیست.

محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران امیدوار است که سیاست داخلی کردن قطار دنبال و منجر به تولید قطار در داخل کشور  شود و به تاقچه اتاق منتقل نشود!
 
متن کامل این گزارش را با تیتر «چند درصد قطار ملی تولید داخل است؟» در اقتصادنیوز بخوانید.
این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند