امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز (سه‌شنبه) در مراسم رونمایی از واکسن «فخرا» و همچنین فاز اول کارآزمایی بالینی تزریق این واکسن به فرزند شهید فخری‌زاده که با حضور دکتر «نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، ضمن تبریک ایام ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار و حضرت اباالفضل العباس (ع) و روز جانباز اظهار داشت: از همه دست‌اندرکاران، شرکت‌های دانش‌بنیان و همکاران وزارت دفاع و سازمان غذا و دارو که برای این کار زحمت کشیدند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: در دنیایی زندگی می‌کنیم که دشمنان بشریت از هر وسیله‌ای خلاف آنچه ادعا می‌کنند، برای جنگ استفاده می‌کنند. ما در جنگ تحمیلی هشت ساله در مقابل همه تجهیزات و تسلیحات دنیای شرق و غرب مقاومت و در این راه نیز شهدا و جانبازانی را تقدیم کردیم و متوجه شدیم که باید قوی باشیم؛ وگرنه نه‌تنها هیچ‌کسی به مردم ما رحم نخواهد کرد، بلکه مورد ظلم جنایتکارانه قرار می‌گیریم.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز از روز‌هایی است که مدعیان حقوق بشر سلاح‌های شیمیایی را در اختیار جنایتکاری به نام صدام قرار دادند، گفت: صدام در چنین روز‌هایی از سلاح شیمیایی علیه ملت، رزمندگان ما و علیه ملت خود در حلبچه استفاده کرد و بالغ بر ١هزار نفر شهید و جانباز با سلاح شیمیایی به ملت‌های ایران و عراق تحمیل شد؛ در واقع این دنیای واقعی ماست.

امیر حاتمی افزود: سلاح‌های هسته‌ای را همین آمریکای جنایتکار که ملت ما در این سال‌ها با تمام وجود ظلم او را احساس کردند، علیه ملت ژاپن نیز استفاده کرد. بیش از ٢٢ هزار نفر در دو مورد بمباران اتمی جان خود را از دست دادند و آثار آن هم تا مدت‌ها در ملت ژاپن باقی خواهد ماند.

وی اضافه کرد: ما بر همین اساس، برای دفاع از ملت خودمان در مقابل همه تهدیدات و هر آن چیزی که ممکن است دشمن روزی از آن به‌عنوان یک وسیله تهاجمی مانند سلاح‌های شیمیایی، هسته‌ای و زیستی استفاده کند، بایستی آماده باشیم. ملت ما باید بداند که یک تکیه‌گاه هوشیار و هوشمند در برابر دشمنان دارد و در مقابل همه تهدیدات، تمام تمهیدات لازم را اتخاذ کرده‌ایم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: حوزه زیستی یکی از آن حوزه‌های نبرد است. امروز دنیا با یک همه‌گیری و پاندمی روبه‌رو است و ما برای پدافند زیستی، شیمیایی و هسته‌ای از آمادگی لازم برخورداریم.

امیر حاتمی خاطرنشان کرد: شهید فخری‌زاده با همان روحیه‌ای که نسبت به ملت عزیز ایران داشتند، پیش از این که ما دچار این بیماری شویم به من گفتند که خوب است برای شناسایی این موضوع کار کنیم.

وی یادآور شد: نیمه بهمن ماه سال گذشته و پیش از این که ما گرفتار شویم، پیش‌بینی کرده بودیم که ممکن است این بلا عالم‌گیر شود و پس از مدتی این اتفاق رخ داد. کیت تشخیص کرونا که توسط دوستان ما ساخته شد، جزو اولین کیت‌هایی بود که آماده شد و بلافاصله برای تولید واکسن هم اعلام آمادگی کردیم.

وزیر دفاع اظهار داشت: پس از هماهنگی با وزارت بهداشت، طی یک فرآیند کاملاً علمی وارد این حوزه شدیم.

امیر حاتمی افزود: البته فرمانده معظم کل قوا به نیرو‌های مسلح دستور دادند تا نیرو‌های مسلح با تمام توان به وزارت بهداشت و کشور کمک کنند و در عین حال این موضوع را به‌عنوان یک رزمایش تلقی کنید؛ چراکه یک روزی ممکن است در یک صحنه نبرد همان دشمنی که سلاح‌های شیمیایی و هسته‌ای را استفاده کرده بود از این سلاح علیه ما استفاده کنند.

وی عنوان کرد: ما باید در اولین فرصت بتوانیم این تهدید را شناسایی کنیم و یک درمان اولیه با اتکا به همه ظرفیت‌های کشور انجام داده و آن را کنترل کنیم تا رزمندگان ما بتوانند در میدان بمانند و مقاومت کنند. این کار با همین نگاه انجام شده و بسیار امیدواریم به برکت خون شهید عزیزمان و اجرای خالصانه دستور فرمانده کل قوا از این کار یک محصول مفید و خوب برای کمک به مردمی که درگیر این موضوع هستند، حاصل شود.

وزیر دفاع گفت: اطمینان دارم اگر این موضوع یک بار دیگر اتفاق بیفتد، این کار نه در مدت یک سال، بلکه در مدت بسیار کوتاه‌تری انجام خواهد شد؛ چراکه هم تجهیز شده‌ایم و آماده‌تر از گذشته هستیم و شاید در مدت سه ماه این مسیر را طی کنیم.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند