سردار سید تیمور حسینی جانشین پلیس راهور ناجا در گفت‌وگو با فارس در خصوص آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی کشور با توجه به بارش‌های روز گذشته اظهار داشت: از روز گذشته با کاهش دما، برودت و بارندگی نسبتاً شدیدی در نیمه شمالی کشور و شرق و غرب مواجه بودیم که بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف و در نقاط سردسیر یخبندان را ایجاد کرد. 

جانشین پلیس راهور ناجا  تصریح کرد: به واسطه شرایط نامناسب جوی، کاهش شدید میدان دید و لغزندگی و کولاک در خیلی از محورهای اصلی کشور انسداد محورها را شاهد بودیم؛ از آن جمله محورهایی چون چالوس، هراز، فیروزکوه و محورهای اصلی و فرعی استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و سمنان  که مسدود شده و کماکان بسته هستند. 

وی به شرایط جوی حاکم بر جاده‌ها اشاره و بیان داشت: فارغ از محدودیت‌های کرونایی به هموطنان توصیه می‌کنیم با توجه به شرایط خاص جوی، بارش و برودت از سفرهای غیرضروری جدا اجتناب کنند، اگر مجبور به سفر هستند حتما تجهیزات زمستانی را همراه داشته باشند. 

سردار حسینی تصریح کرد: آگاهی از وضعیت جاده‌ها قبل از سفر به واسطه تماس با شماره ۱۲۰ و سازمان راهداری، اطمینان از سلامت  وسیله نقلیه و به همراه داشتن تجهیزات کامل زمستانی از جمله زنجیر چرخ از مواردی است که برای تردد در جاده‌ها در شرایط فعلی الزامی است. 

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص آخرین وضعیت ممنوعیت‌های کرونایی تردد در جاده‌ها اعلام کرد: با توجه به شرایط خوزستان کماکان ممنوعیت ورود به استان خوزستان برقرار است؛ در مورد سه استان شمالی اعم از گیلان، مازندران و گلستان و ۷ شهر مسافرپذیر نیز ممنوعیت‌ها اعمال می‌شود؛ اگرچه قرار است امروز آخرین وضعیت رنگبندی شهرها اعلام شود. 

جانشین پلیس راهور ناجا  افزود: براساس مصوبات ممنوعیت تردد به شهرهای قرمز و نارنجی پابرجاست و اگر شهر جدیدی تبدیل به قرمز و نارنجی شود به لیست مذکور اضافه شده و ممنوعیت تردد تا آخر تعطیلات در این استانها برقرار است. 

سردار حسینی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص تغییر ساعت اجرای محدودیت تردد شبانه اظهار داشت: ممنوعیت تردد شبانه تا این لحظه هیچ تغییری نکرده و در تمام شهرهای کشور ممنوعیت از ساعت ۲۱ تا ۳ صبح برقرار است. 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند