عباسعلی کدخدایی در نشست خبری امروز خود ضمن بیان آخرین وضعیت مصوبات مجلس و دولت و پیشاپیش با تبریک فرا رسیدن سال نو  گفت: ان‌شاءالله سال آینده سال موفقیت و سلامتی  و بدور کرونا برای مردم جهان باشد.

وی با اشاره به  طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری افزود:  ایرادات قبلا گفته شده و مغایرت در اصول ۹۹ و ۱۱۵ و ۱۱۰ داشت و برخی از موارد برای اولین بار ذکر شد و  با ایرادات شورای نگهبان مواجه شد و جهت اصلاح  به مجلس اعاده شد.

وی افزود: شورای نگهبان به لایحه مالیات بر ارزش افزوده ایراداتی داشت که به مجلس عودت داده شد.

کدخدایی درباره بودجه سال  ۱۴۰۰  گفت:  هنوز پاسخ رسمی ما  برای مجلس ارسال نشده و مجلس  در اطلاع رسانی عجله کرد و نظرات غیررسمی ما را اعلام کردند. همچنان ممکن است ایرادات تغییراتی داشته باشد و متعاقبا نظر رسمی ما اعلام می شود.  ما از مجلس درخواست داریم جلسات غیررسمی ما را لازم نیست اطلاع رسانی کنند و ما  اگر لازم شد اطلاع رسانی خواهیم کرد. همچنان کار شورای نگهبان ادامه دارد.

وی درباره عملکرد شورای نگهبان گفت: ۶۳ مصوبه از مجلس دریافت کردیم و ۵۰ درصد آن  عدم مغایرت داشته و ۵۰ درصد مغایرت داشته است. ۱۲ اساسنامه نیز داشتیم که ۶ تا از اساسنامه ها  تایید شده  است. همچنین  ۱۷۷ نامه از دیوان عدالت اداری داشتیم  و ۷۹ نامه مغایرتش با شرع مقدس  اعلام و ۳۳ مورد آن خلاف موازین شرعش  تایید شد.  همچنین ۳۵۰۰ حکم برای اعضای هیات نظارت در استان ها صادر شده است.

وی افزود: هماهنگی با وزارت کشور برای بررسی ها داشته ایم.  برای انتخابات با توجه به شرایط کرونایی پیش بینی هایی شده  است و چاپ تعرفه ها تعیین و نظارت بر تعرفه ها استمرار دارد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند