رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه تا کنون ۵۲۷۷۲۶ نفر در آمریکا بر اثر کرونا جان باخته‌اند گفت این رقم از مجموع آمریکایی‌های کشته‌شده در جنگ‌های جهانی اول و دوم، جنگ ویتنام و حادثه ۱۱ سپتامبر بیشتر است.

دانشگاه «جانز هاپکینز» در آخرین آمار خود در روز پنجشنبه شمار جان‌باختگان بر اثر این ویروس را ۵۲۹ هزار و ۲۱۳ نفر اعلام کرده بود. پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز» رقم بالاتری از شمار جان‌باختگان آمریکایی اعلام کرده بود. مطابق آمارهای این مرکز  ۵۴۲ هزار و ۱۹۱ نفر در آمریکا جانشان را بر اثر کرونا از دست داده‌اند. 

جو بایدن در بخش دیگری از اظهاراتش از حملات نژادپرستانه و نفرت‌پراکانه به آمریکایی‌های آسیایی‌تبار در خلال شیوع این ویروس انتقاد کرد و آن را «غیرآمریکایی» توصیف کرد. او خواستار توقف چنین اقداماتی شد. 

بایدن گفت: «جرائم نفرت‌پراکنانه علیه آمریکایی‌های آسیایی‌تبار که مورد حمله، آزار و سرزنش قرار گرفته و بلاگردان شده‌اند باید متوقف شود.»

رسانه‌های آمریکایی پیش از این گزارش داده‌اند آمریکایی‌های آسیایی‌تبار با توجه به اینکه چین منشأ شیوع کرونا قلمداد می‌شود از زمان شیوع این بیماری در آمریکا مورد حملات نژادپرستانه قرار گرفته‌اند.

بایدن گفت: «در همین لحظه، بسیاری از آنها، بسیاری از هموطنان آمریکایی‌مان در خط مقدم مبارزه با این بیماری همه‌گیر هستند و با وجود این، هنوز هم وقتی که در خیابان‌های آمریکا راه می‌روند بیم جانشان را دارند. این اشتباه است، غیرآمریکایی است و باید متوقف شود.»

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند