تکرار اشتباهات محصول ندانستن‌ها است، اگر از گذشته اطلاع داشته باشیم شاید از آن درس بگیریم و مسیرهای اشتباه را تکرار و تجربه نکنیم.یکی از حوزه هایی که می تواند ماشین زمان به آن سفر کند اقتصاد است، اقتصاد ایران در نیم قرن گذشته همچون سایر حوزه های حیات اجتماعی با فراز و فرود های بسیاری روبرو شده است.

اتفاقات مشابهی بر اقتصاد ایران رفته و تصمیمات متفاوتی برای آن گرفته شده است اما به نظر می رسد با نتایج یکسان روبرو هستیم. در «نیم قرن با اقتصاد ایران» اخبار مهم اقتصادی ایران و جهان را مرور می کنیم. سال اول هر دهه را به عنوان نقطه بررسی تاریخ اقتصادی قرار داده ایم. در طول بررسی تاریخ اقتصادی پنج دهه گذشته ممکن است به حوادث مهم و اثر گذار برخورد کنیم که این اخبار و وقایع را نیز منتشر می کنیم. روزنامه اطلاعات به دلیل سابقه ۹۰ ساله آرشیو قوی و رویکرد صرف خبری در بازتاب وقایع پایه این بررسی قرار گرفته است.

به قرار اطلاع در تاریخ ۱۰ اسفندماه، وزارت راه با استناد به جعل دو فقره چک اعلام نمود که شخص ناشناسی با جعل دو فقره چک به مبلغ ۸۰۰ هزار تومان از حساب بهداری کل وزارت راه در بانک مرکزی برداشت کرده است. مراتب زیر نظر مقامات قضایی به شعبه ۴ آگاهی کل ارجاع و اقداماتی به‌منظور کشف هویت مرتکب و همدستان او آغاز شد.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «امضای یک میلیارد یورو قرارداد بین‌ ایران و اتریش» بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
27 نفر این پست را پسندیده اند