صرف زمان طولانی در مقابل صفحه نمایش رایانه‌ها و یا تلفن‌های همراه می‌تواند باعث خستگی چشم شود که با توجه به شرایط فعلی یعنی با آغاز همه‌گیری کرونا این مدت زمان افزایش نیز یافته است. 

برخی از علائم عمومی خستگی چشم که به آن سندرم بینایی نیز گفته می‌شود شامل سردرد، سوزش یا خارش چشم، خشکی یا آبریزش چشم، تاری دید و حتی مشکل در تمرکز است؛ علاوه بر این وب سایت کلینیک مایو اعلام کرده است کسانی که بیش از دو ساعت مقابل صفحه نمایش زمان صرف می‌کنند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند. این مورد درباره افرادی که وضعیت بدی دارند و نور یا موقعیت صفحه نمایش خود را تنظیم نمی‌کنند، بدون وقفه مطالعه می‌کنند و در معرض تهویه مطبوع قرار ندارند، صدق می‌کند.

وب سایت فایت فور سایت برای پیشگیری از این بیماری توصیه می‌کند افراد تکنیک استراحت ۲۰-۲۰-۲۰ را به کار گیرند. این نوعی ورزش است که به کاهش خستگی چشم کمک می‌کند. برای این منظور پس از هر ۲۰ دقیقه‌ای که شما به صفحه نمایش نگاه می‌کنید، به یک صحنه دیگر در فاصله ۲۰ فوتی (۶ متری) به مدت ۲۰ ثانیه نگاه کنید، این راهکار ساده تا حد قابل توجهی مانع خستگی چشم شده و از بروز سندرم بینایی پیشگیری می‌کند. چشمک زدن هم گزینه دیگری است که انجام مکرر آن در طول نشستن مقابل صفحه نمایش می‌تواند تاثیرگذار باشد.

این مطلب برایم مفید است
77 نفر این پست را پسندیده اند