فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام)، از جزئیات حمایت واشنگتن از عربستان برای مقابله با حملات اخیر انصارالله یمن پرده برداشت و مدعی شد، ریاض تمایل به حل سیاسی جنگ یمن دارد.

مک‌کنزی بدون اشاره دقیق و توضیح بیشتر درباه نوع کمک‌ها افزود: ما چندین اقدام را در کمک به دفاعِ عربستان از خودش انجام دادیم.

او خاطرنشان کرد: به کمک به عربستان جهت "دفاع" از خودش ادامه خواهیم داد و از این پایبندی عقب‌نشینی نخواهیم کرد، ما طی هفته‌های گذشته بسیار به آنها کمک کردیم.

فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام)، ادعا کرد: حملات اخیر حوثی‌ها (انصارالله) به عربستان "کمک کننده نیست" و اشاره‌ای به تمایل آنها به راهکار سیاسی ندارد.

او درعین حال مدعی شد: عربستان آنطور که اشاره کرده تمایل به راه حل سیاسی برای جنگ یمن دارد.

این ژنرال آمریکایی درباره این‌که امارات پایگاه خود در اریتره را منهدم و تجهیزات نظامی‌اش را به یمن و مرزهای مصر و لیبی مستقر کرده و بازگردانده گفت: این مساله داخلی امارات است اما ما هماهنگی مستحکم و قوی با امارات را حفظ خواهیم کرد.

مک‌کنزی در بخشی دیگر از این مصاحبه مدعی شد، کشورش در آستانه جنگ با ایران در ژانویه ۲۰۲۰ بعد از حمله به پایگاه عین الاسد عراق بود اما یک سال بعد از این حادثه فرصت ایجاد مسیر سیاسی برای قدم برداشتن با تهران به وجود آمده است.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند