سال گذشته و همزمان با همه گیری کرونا در سرتاسر جهان، دورکاری ها نیز شروع شد و زندگی مردم وارد مرحله ای جدید شد. طی یک سال اخیر مردم سرتاسر جهان، در حال تجربه جدیدی بودند. ورزش در خانه، تحصیل در خانه، کار در خانه و...

مردمی که شنیدن پادکست های جدید و پختن کیک و نان را با شوق انجام می دادند و گمان می کردند این همه گیری کرونا و شدت شیوع آن به سرعت تمام می شود. هر چه این زمان شیوع طولانی تر شد، همان افرادی که با شوق در خانه بودند، کم کم روحیه خود را از دست دادند و ناامیدی و افسردگی همراه با مردم شدند.

در این میان کشورهای آسیای شرقی که از نظر فرهنگی بیشتر در بیرون فعالیت می کردند بیشتر دچار ناامیدی و خطر سلامت روان شدند. آن طور که اکونومیست گزارش داده بود، تا تاریخ ۱۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی (۱۹ آذر ۱۳۹۸)، تنها ۵۶۴ نفر از کشور کره جنوبی بر اثر کووید-۱۹ درگذشتند. اما تقریبا دو برابر این تعداد افراد با خودکشی جان خود را از دست دادند. این در حالی بود که ۵۰ درصد دیگری که اقدام به اینکار کرده بودند توسط نیروهای اورژانس نجات یافتند.

براساس همین گزارش، بین سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ آمار زنان در س دهه ۲۰ که به دلیل خودکشی جان خود را از دست داده اند یک چهارم (۲۵درصد) افزایش یافته است، اما آمار مردانی در این دهه سنی که خودکشی می کنند کم و بیش ثابت مانده است. داده های سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ حاکی از آن است که میزان خودکشی در زنان جوان همچنان روندی افزایشی دارد.

 
مشروح این گزارش را در اقتصاد نیوز با تیتر «کورس مرگبار کرونا و خودکشی» بخوانید.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند