امین حسین نقشینه در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای مناطقی از استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و از اوایل شب برای استان‌های ساحلی دریای خزر بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز پنجشبنه با ورود سامانه بارشی به کشورمان در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، زنجان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد و نیمه شمالی فارس و از اواخر وقت فردا در همدان، مرکزی، ارتفاعات البرز مرکزی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و همچنین برخی مناطق یزد و ارتفاعات کرمان بارش باران و روی نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف رخ می‌دهد و بارش در استان‌های جنوبی همراه با رعدوبرق است.

این کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه فردا در استان‌های کرمانشاه، خوزستان و ایلام وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد، افزود: جمعه در نیمه شمالی کشور و استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، شرق خوزستان و شمال فارس بارش‌ها تداوم پیدا می‌کند.

نقشینه با بیان اینکه جمعه در نیمه شرقی و نواحی مرکزی کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد که در این خصوص هشدار سطح نارنجی صادر کردیم، اظهار کرد: این وزش باد می‌تواند سبب وارد شدن خسارت گردد و همچنین احتمال طوفان و خیزش گرد و خاک نیز وجود  دارد.

وی گفت: سرعت وزش باد بین ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت است و کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، اختلال در تردد جاده‌ای، احتمال بروز خسارت به تاسیسات سبک شهری و روستایی، احتمال آسیب به سازه‌های موقت، گلخانه‌ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی و همچنین احتمال سقوط اجسام از ارتفاع به ویژه در کارگاه‌های ساختمانی و شکستن درختان را به همراه دارد.

وی متذکر شد: به علاوه امکان کولاک برف در گردنه‌های برفگیر و کوهستانی در جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، شمال و غرب کردستان، کهکیلویه و بویر احمد و ارتفاعات شرقی خوزستان وجود دارد و هشدار برای این مناطق سطح نارنجی است.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه فردا و جمعه دریای خزر مواج و متلاطم است، بیان کرد: روز جمعه غرب و مرکز خلیج فارس هم مواج می‌شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران توضیح داد: امروز برای پایتخت آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود و بعد از ظهر با وزش باد همراه است و در مناطق مرتفع تهران آسمانی نمیه ابری و گاهی بارش پراکنده خواهیم داشت و همچنین امشب وزش باد شدید در این شهر رخ می‌دهد و بشینه دمای آن امروز ۱۷، فردا ۱۸ و جمعه به ۱۳ درجه می‌رسد.

این مطلب برایم مفید است
37 نفر این پست را پسندیده اند