امروز برای بازیگران بازار سکه، روند قیمت طلای جهانی اهمیت زیادی دارد؛‌ اگر طلای جهانی نتواند به بالای خط هزار و ۷۵۰ دلاری بازگردد،‌ امید سکه بازان برای اصلاح اونس طلا کاهش خواهد یافت،‌ عاملی که می تواند تا حدی مقاومت سکه در برابر افت قیمت را کنار بزند. سکه روز گذشته توانست مرز ۱۱ میلیون تومانی را با چنگ و دندان حفظ کند،‌ ولی برای ماندگاری بالای این مرز،‌ طلای جهانی باید از فاز نزولی خارج شود.

البته برخی از بازیگران سکه چشم امید به تغییرات افزایشی قیمت دلار دارند. با این حال،‌ اگر اونس طلا در همین محدوده هزار و ۷۳۰ دلاری باقی بماند،‌ حتی با دلار ۲۶ هزار تومانی نیز ارزش ذاتی سکه به بالای ۱۱ میلیون تومان نمی رسد. در واقع با فرض ثبات اونس طلا، دلار باید رشد بسیار زیادی را تجربه کند تا از قیمت سکه ۱۱ میلیون تومانی حمایت کند. شب گذشته در معاملات پشت خطی دلار افزایشی شده بود و همین مساله موجب شده بود که سکه بازان با خوشبینی بیشتری به روند بازار در روز جاری چشم بدوزند.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «قیمت سکه در انتظار علامت طلا» بخوانید.

برنامه ایران برای توسعه رمزارز ها چیست؟

همچنین به گزارش اکوایران، در حالی که دنیا به سمت رمزارزها می رود، ایران چه برنامه ای برای آن دارد؟ نقش دولت و بانک مرکزی در این میان چیست؟ نقش رمزارزها در توسعه اقتصادی چیست؟

نیما امیرشکاری، مشاور معاونت فن آوری های نوین بانک مرکزی در گفتگو با اکوایران پاسخ می دهد.

 

 

 
 

 

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند